Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 02 luty 2015 10:23

Odnowiona świetlica OSP w Osielcu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Osielcu Górnym już może pochwalić się odnowioną świetlicą, której remont i modernizację rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku w ramach projektu „Remont i modernizacja świetlicy OSP w Osielcu Górnym” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

 

         To pierwszy taki projekt realizowany przez OSP Osielec Górny. W ramach modernizacji docieplono styropianem sufit i wykonano tynk akrylowy. Wymieniono stare żeliwne grzejniki i rury ożebrowane na nowoczesne grzejniki aluminiowe. Zamontowano nowe wyłączniki i gniazdka, jak również wymieniono  wszystkie oprawy  oświetleniowe na świetlówki ledowe, co znacznie  poprawiło warunki oświetleniowe w świetlicy. Pomalowane zostały ściany i zamontowana została instalacja wentylacyjna – mechaniczna zapewniająca odpowiednią wentylację pomieszczenia.

         Doposażono świetlicę w osiemdziesiąt sztuk nowych krzeseł i cztery wieszaki obrotowe naścienne. Zakupiono także dwa komplety szachów: tradycyjny i dla trzech graczy.

         Świetlica została oddana do użytku w grudniu ubiegłego roku, a 31 stycznia została poświęcona podczas walnego zebrania.

         Całość inwestycji wyniosła 44 734,99 zł,  z czego OSP w Osielcu Górnym  otrzyma zwrot ze środków unijnych w wysokości 80 % tej kwoty czyli 35 787,99 zł.   Środki zostały pozyskane dzięki Stowarzyszeniu LGD „Podbabiogórze”  z programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich . Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Operacja realizowana przez OSP w Osielcu Górnym. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader.  Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”

MS

 

HomeWydarzeniaJordanówOdnowiona świetlica OSP w Osielcu Górnym