Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 07 luty 2015 17:42

Spotkanie autorskie z Panem Kajetanem Rajskim autorem Książki „Wilczęta - rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych”

Napisał

W dniu 6 Lutego o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie „Galeria Pod Basztą”, miało miejsce spotkanie autorskie z Panem Kajetanem Rajskim autorem Książki „Wilczęta - rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych”, połączone z promocją Jednostki Strzeleckiej 3031 z Suchej Beskidzkiej im.I Brygady Górskiej Korpusu Ochrony Pogranicza.

Wspólnie z Dyrektorem MOKu Janem Hanusiakiem powitaliśmy gości, na wstępie przedstawiłem plan przebiegu spotkania. Jako pierwszy głos zabrał Starszy Strzelec Pan Marek Zając, który z pasją przedstawił przybyłym gościom historię Jednostki Strzeleckiej 3031, dotychczasową działalność, podstawowe kwestie związane z rozwojem Suskiego Strzelca oraz plany na przyszłość. Po krótkiej prezentacji głos zabrał Pan Kajetan Rajski, autor „Wilcząt”, który opowiedział jak przebiegały rozważania dotyczące wyboru tytułu omawianej książki, omówił problemy z jakimi borykają się do dzisiaj potomkowie żołnierzy wyklętych. Osoby które przybyły na spotkanie, miały możliwość zakupu książki wraz z autografem od autora. Książka cieszyła się dużym zainteresowaniem sprzedano sporo egzemplarzy. Chętnie też wspierano Jednostkę Strzelecką poprzez zakup cegiełek na jej działalność. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać 145zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i rozwój Jednostki Strzeleckiej. Dziękuję wszystkim którzy swoją obecnością, zaszczycili wczorajsze spotkanie autorskie. Wysoka frekwencja jest motywująca do kolejnych podobnych inicjatyw. Obecność szerokiej publiczności była dla mnie miłym zaskoczeniem. Na spotkaniu byli obecni między innymi, Pani Burmistrz Jordanowa Iwona Bilska z mężem, Pani Małgorzata Godyń Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Jordanowie, Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 3031 Sucha Beskidzka, reprezentowani przez Starszego Strzelca Pana Marka Zająca oraz Państwo Sobolscy Właściciele Karczmy Przykiec. Po Spotkaniu Państwo Sobolscy zaprosili autora, organizatorów oraz gości na kolację do „Restauracji Przykiec”.

W imieniu swoim i autora książki serdecznie dziękuję za uczestnictwo w spotkaniu.

Damian Wicher

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówSpotkanie autorskie z Panem Kajetanem Rajskim autorem Książki „Wilczęta - rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych”