Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 luty 2015 13:43

Karnawałowe świętowanie w „Leśnej Krainie”

Karnawał, po staropolsku zwany zapustami, to czas liczony od Nowego Roku lub od Trzech Króli i trwający aż do Środy Popielcowej. To niezwykle radosny czas świętowania, a do jego głównych tradycji należą zabawy, bale i parady.

 

         O zachowanie tradycji karawałowych dba Przedszkole „Leśna Kraina” z Osielca organizując corocznie bal karnawałowy dla dzieciaków. Jest wesoła muzyka, liczne zabawy, piękne przebrania i mnóstwo radości.

         Nie inaczej było w tym roku. Przedszkolaki bawiły się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu, a zabawom tym przewodniczyły dwie niezwykle sympatyczne panie-czarownice. To one umilały czas dzieciakom, organizując dla nich liczne konkursy i niespodzianki. Nic więc dziwnego, że radości dzieci nie było końca.

         To jednak nie jedyne karnawałowe świętowanie w wykonaniu przedszkolaków z „Leśnej Krainy”. Kilka dni wcześniej zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Dzieci dwoiły się i troiły, by uszczęśliwić ukochanych dziadków. Były więc tańce, wierszyki, piosenki i żywiołowa zumba. Nie zabrakło także wzruszających życzeń i samodzielnie przygotowanych prezentów.

         Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dziadków, jak i wnucząt.

 

HomeWydarzeniaJordanówKarnawałowe świętowanie w „Leśnej Krainie”