Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 luty 2015 22:41

Będzie plac zabaw w Jordanowie!

Mieszkańcy Jordanowa dopięli swego! Upór i konsekwencja stowarzyszenia Pralnia Kultury w zbieraniu pieniędzy sprawiły, że w marcu ma ruszyć budowa placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców miasta! - Powstanie on przy ulicy Mickiewicza - mówi dla Sucha24.pl Magdalena Zientek.

Najpierw próbowali zebrać odpowiednią kwotę poprzez jedną z fundacji. Nie udało się. Plan B przewidywał zgłoszenie projektu jeszcze raz, lecz pieniądze mieli wpłacać już tylko darczyńcy i sponsorzy (chodzi o tzw. crowdfunding czyli finansowania społecznościowego). Mimo że i tam nie udało się zebrać zakładanej kwoty (46 000 zł), to jednak udostępnianie informacji o zbiórce pieniędzy m.in. w internecie (fanpage stowarzyszenia PK, Jordanów-Moje miasto, news na Sucha24.pl - Jordanowianie zbierają na plac zabaw), zaangażowanie wielu osób czy wreszcie najważniejsze wpłaty na konto sprawiły, że plac jednak powstanie! Nie od razu, nie z miejsca, ale etapami. - Planowaliśmy go wybudować przy ulicy Mickiewicza, na boisku i tam powstanie. Zadecydowały dwa czynniki - dogodna lokalizacja, bo łatwo dostać się tam z centrum i nie panuje tam wielki ruch oraz koszty - wylicza prezes zarządu stowarzyszenia i dodaje: - Nie trzeba robić podłoża oraz ogrodzenia, które w tamtym roku zrobi komitet obywatelski mieszkańców tej ulicy.

W ramach finansowania społecznościowego udało się zebrać ok 7 tys. zł. - W zeszłym tygodniu roznieśliśmy także prośby o wsparcie do lokalnych przedsiębiorców i jeszcze kilka takich próśb rozniesiemy (śmiech). Oprócz tego w czerwcu z okazji Dnia Dziecka organizujemy piknik na rynku, gdzie odbędzie się kiermasz z którego dochód także przeznaczymy na plac oraz kwesta - mówi Magdalena Zientek.

- Pomału, bo pomału, ale plac już od wiosny będzie powstawał. Mamy nadzieję że ruszymy z pracami pod koniec marca - dodaje Magdalena Zientek.

Wszystkie informacje o tym jak wspomóc tę inicjatywę można znaleźć na profilu Stowarzyszenia Pralnia Kultury.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówBędzie plac zabaw w Jordanowie!