Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 lipiec 2015 08:38

VI Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów

Napisał

Już po raz szósty odbył się w gminie Jordanów Turniej Wsi o Puchar Wójta, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wzięły w nim udział  drużyny ze wszystkich sołectw gminy Jordanów, a miejscem ich zmagań było boisko szkolne w Osielcu. 

 

Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosiła 10 tys. złotych.  Aby zdobyć te cenne nagrody zawodnicy musieli wykazać się dużą sprawnością, szybkością, a nawet siłą.

Zmagania turniejowe rozpoczęto od zbijania kręgli za pomocą piłki lekarskiej, a następnie  był bieg w parach, w którym lewa noga kobiety przywiązana była do prawej nogi mężczyzny, wybieranie szczypcami grochu spomiędzy innych ziaren, sztafeta z koszykiem ziemniaków, rzucanie workiem z sianem, jedzenie ciastka bez użycia rąk, kozłowanie piłki pomiędzy pachołkami, „padnij-powstań”, a także rzucanie wałkiem do ciasta w kukłę siana o imieniu Johnny. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja. Zanim została rozegrana, organizatorzy ogłosili konkurs dla publiczności, w którym nagrodą miała być atrakcyjna wycieczka. Chwilę później okazało się, że ta atrakcyjna wycieczka to nic innego jak przejazd taczkami pomiędzy pachołkami. Wygrał ją Krystian Traczyk z Osielca, którego w ostatniej konkurencji na czas przewozili  zawodnicy z poszczególnych drużyn. 

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli każdego sołectwa.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą VI Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów została drużyna z Łętowni. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Naprawy, trzecie miejsce zdobyła drużyna z Toporzyska, a kolejne miejsca zdobyli zawodnicy z Wysokiej i Osielca. Wręczenia nagród dokonał  Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo.

W czasie trwania turnieju organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla publiczności. Były występy utalentowanych wokalistek z Osielca – Angeliki Migas i Patrycji Ufir, konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, ale przede wszystkim koncert zespołu Siwy Dym z Rabki. 

Po koncercie odbył się festyn z zespołem Secret Band z Krakowa, który trwał do późnych godzin nocnych.

Patronat medialny nad VI Turniejem Wsi objęli: Radio Alex, sucha24.pl, jordanow.info oraz Kronika Beskidzka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu imprezy, a w szczególności dla sponsorów, którymi byli: Kasa Stefczyka – Oddział w Rabce, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Market Budowlany „Mrówka” z Osielca oraz Producent Kostki Brukowej Firma „Libet”.

 KG

 

Galeria

asdasdasdasdas