Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 31 lipiec 2015 09:14

„Nowa” zakopianka coraz bliżej

Napisane przez

Kierowcy, głównie z południowych rejonów powiatu suskiego, zapewne skorzystają na tej inwestycji. Skróci się bowiem czas podróży do Krakowa.


Minister Infrastruktury i Rozwoju zawiadomił, że wydał postanowienie utrzymujące w mocy postanowienie Wojewody Małopolskiego o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. "Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków - Rabka - Zdrój na odcinku Lubień - Rabka Zdrój".

Jak zaznaczył Jakub Lepalczyk, Dyrektor Departamentu Orzecznictwa II w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, strony w sprawie mogą zapoznać się z treścią decyzji i postanowienia oraz aktami spraw w siedzibie resortu.

Przypomnijmy, część "nowej" zakopianki przebiegnie przez teren powiatu suskiego, a dokładnie gminy Jordanów. W ramach inwestycji powstanie droga ekspresowa o długości 15,83 km oraz odcinek drogi krajowej nr 47 z Rabki Zdroju do Chabówki. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki. Powstanie również najdłuższy w Polsce dwukomorowy tunel o długości 2,1 km.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanów„Nowa” zakopianka coraz bliżej