Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 01 sierpień 2015 00:34

Dworska niedziela

W najbliższą niedzielę Dwór w Wysokiej stanie się prawdziwym centrum tańca. Tancerze nie będą się jednak poruszali w rytm współczesnej muzyki.

 Już po godzinie 17 w Wysokiej będzie można usłyszeć dźwięki rodem z XVI w. Dwór zapełnią tancerze w strojach z tego właśnie okresu, którzy staną się częścią niezwykłego spotkania z historią. Autentyczna muzyka, taniec, dźwięk charakterystycznych instrumentów i zabawna pantomima – wszystko to będzie można zobaczyć w trakcie spektaklu „Orlando Furioso”. Każdy, komu przyjdzie się spotkać z artystami teatru tańca historycznego „Farandola” z St. Petersburga z pewnością będzie usatysfakcjonowany.

- Spektakl używa języka tańca i pantominy. Nie wymaga tłumaczenia i odpowiada każdej publiczności. Serdecznie zapraszam, to niezwykły teatr i niezwykli ludzie – mówi właściciel Dworu w Wysokiej Antoni Pilch.

Zespół, który zagości w Wysokiej, bierze udział w XVI Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” w Krakowie. Artyści nie próżnują i każdą wolną chwilę wykorzystują na występy w innych miejscowościach. Warto zatem poświęcić chwilę i zaglądnąć do Dworu w Wysokiej. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, mile widziane są jednak dobrowolne datki. Zostaną one przekazane artystom i szkole, w której na co dzień się kształcą.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówDworska niedziela