Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 sierpień 2015 22:38

Swojsko, beztrosko i historycznie w Wysokiej

Napisała

Swojsko, beztrosko i historycznie – tak było w niedzielne popołudnie w Wysokiej. W tamtejszym Dworze pojawili się niezwykli goście.

 Jeżeli komuś marzy się podróż w czasie to zdecydowanie powinien zawitać do wysockiego Dworu. Atmosfera tego miejsca zdecydowanie na to pozwala. Co więcej, piękna muzyka, charakterystyczne dźwięki lutni czy taniec historyczny sprawiają, że ta podróż działa odprężająco.

Przekonali się o tym z pewnością ci, którzy obejrzeli spektakl „Orlando Furioso” wystawiony w ogrodzie przy wspomnianym już Dworze na Wysokiej. Młodzi artyści teatru tańca historycznego „Farandola” z St. Petersburga dali popis swoich możliwości wokalnych oraz aktorskich. Nie obcy był im również taniec historyczny i… poczucie humoru. Zabawna pantomima wywołała uśmiech na wielu twarzach.

Przypominamy, że aktorzy biorą udział w XVI Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” w Krakowie, lecz w swoim harmonogramie uwzględnili również nasz powiat. Ich obecność w Wysokiej nie była jednak przypadkowa.

Właściciel Dworu, Antoni Pilch myśli o utworzeniu podobnego zespołu historycznego w murach swojej posiadłości. Kto wie, może za jakiś czas będzie nam dane uczestniczyć w spotkaniu z kulturą XVI w., którego bohaterami będą młodzi ludzie z powiatu suskiego.

Galeria

asdasdasdasdas