Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 05 sierpień 2015 16:27

„Lato w Toporzysku”

Napisała

Stowarzyszenie KGW „Niezłe Ziółka” z Toporzyska wraz z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zorganizowało w pierwszą niedzielę sierpnia przegląd twórczości lokalnej „Lato w Toporzysku”.

 Na scenie wystąpili laureaci I Gminnego Festiwalu Talentów, dziewczyny z grupy tanecznej działającej przy GOKSiP w Toporzysku, zespół folklorystyczny „Małe Ziółka” oraz  Sebastian Szklany – zdobywca I miejsca w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Młodzieży Gimnazjalnej w Trzebini. Zaprezentowały się także panie z KGW „Niezłe Ziółka” oraz orkiestra OSP Toporzysko.

Sceniczne prezentacje podziwiali: Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo, radni gminy Jordanów, dyrektor Zespołu Szkół w Toporzysku – Eugenia Knapczyk, przewodnicząca Rady Sołeckiej – Zofia Kulka, członkowie Rady Sołeckiej, sołtys wsi – Anna Ryś, prezes OSP w Toporzysku – Adam Łazarz oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Toporzyska i okolic.

Popisom scenicznym towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. plac zabaw dla dzieci, przejażdżki konne, stoiska rękodzieła ludowego, zabawy i konkursy z nagrodami oraz dobrze zaopatrzony bufet. Po części artystycznej rozpoczął się festyn przy muzyce zespołu „Vigor”, który trwał do późnych godzin nocnych.

Sponsorem imprezy była Kasa Stefczyka - Oddział w Rabce, która serwowała darmową kiełbaskę z grilla i zapewniła dzieciakom darmową zjeżdżalnię oraz Bank Spółdzielczy w Jordanowie i Producent Kostki Brukowej Firma „Libet” - fundatorzy nagród rzeczowych.

Patronat medialny nad imprezą objął portal sucha24.pl oraz portal jordanow.info.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanów„Lato w Toporzysku”