Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 sierpień 2015 14:56

Gmina Jordanów. Promienie słońca oświetlają i nocą

Na terenie gminy Jordanów pojawiły się pierwsze lampy solarne. Światło dotrze tam, gdzie do tej pory nocą panowały ciemności.

Po co płacić za prąd, skoro można go „wyprodukować” samemu? Z takiego najwidoczniej założenia wyszły władze gminy Jordanów instalując lampy solarne. Co ważne, dzięki nowoczesnej technologii światło nocą pojawi się w niedostępnych miejscach.

Instalacje solarne zostały zamontowane na osiedlu Brzeźniowa w Naprawie, na osiedlu Kubackich w Łętowni, na osiedlu Rosołowa w Toporzysku, na osiedlu Matułowa w Osielcu oraz na osiedlu Nad Las w Wysokiej. 

- To innowacyjne przedsięwzięcie w gminie Jordanów stanowi alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, do których doprowadzenie energii elektrycznej jest nieopłacalne – wyjaśniają tamtejsi urzędnicy. -  Brak rachunków za prąd, łatwość i szybkość montażu, bezpieczeństwo, krótki okres czasu od pomysłu do realizacji, brak kosztów za roboty odtworzeniowe, autonomiczna praca w pochmurne i bezwietrzne dni oraz LED-owe źródła światła o długiej żywotności,  to wszystko sprawia, że montaż lamp solarnych to rozwiązanie na miarę XXI wieku – zachwalają.

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówGmina Jordanów. Promienie słońca oświetlają i nocą