Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 12 sierpień 2015 08:24

Jordanów. Może zabraknąć wody w kranach!

Władze Jordanowa, zarówno miasta jak i gminy, apelują do mieszkańców o oszczędzanie wody. W regionie brakuje tego cennego surowca.

„W związku z bardzo niskim stanem wody na rzece Skawa oraz upałami informujemy, iż może nastąpić nieznaczne pogorszenie walorów smakowych i zapachowych wody miejskiej. Ponadto uprasza się mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody – apelują władze Jordanowa.

Gorsza wręcz sytuacja panuje w gminie. Tam nie skończy się na zmianie zapachu wody, może jej po prostu zabraknąć... Wójt ponownie zaapelował do wszystkich użytkowników gminnych wodociągów o ograniczenie poboru wody niezbędnej do potrzeb bytowych.

- W związku z trwającą suszą doszło do drastycznego zmniejszenia wydajności ujęć wody, co może prowadzić do okresowych przerw w dostawie – wyjaśnia Stanisław Pudo.

Lepiej więc wody nie należy używać do mycia samochodów napełniania basenów, podlewania ogródków i trawników.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów. Może zabraknąć wody w kranach!