Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 28 sierpień 2015 12:46

Dożynki gminne w Wysokiej

Już w najbliższą niedzielę kolejne dożynki w naszym powiecie. Tym razem zapraszamy do Wysokiej.

 

W gminie Jordanów wiedzą jak z przytupem zakończyć wakacje. Ostatnia niedziela sierpnia to dla tamtejszych mieszkańców czas dożynek. Całość rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpi część oficjalna.

Po godzinie 15 zapraszamy natomiast na występy artystyczne. Na scenie w Wysokiej zaprezentują się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół w Wysokiej. Nie zabraknie także prawdziwego teatru, gdyż zespół regionalny ZBYRCOK z Juszczyna przygotował na ten dzień specjalny spektakl pt. „Góralskie zaloty”.

Co ciekawe, impreza będzie miała charakter międzynarodowy, ponieważ w Wysokiej pojawią się goście z Węgier. Oni także zaprezentują się podczas tegorocznych dożynek.

Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Kołodzejczyk z zespołem „Zbyrcoki”. Oni na pewno zadbają o to , aby było folkowo i rockowo. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólna zabawa w rytm muzyki serwowanej przez Duet muzyczny WALOR z Suchej Beskidzkiej.

Poza tym organizatorzy przygotowali wiele zabaw i gier dla dzieci, a także wystawę twórczości ludowej. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę do Wysokiej.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówDożynki gminne w Wysokiej