Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 15 wrzesień 2015 08:46

Jordanów. Sytuacja jest katastrofalna!

W mieście zebrał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania był fatalny stan wody na terenie gminy. Mogą wystąpić przerwy w jej dostawie.

 

W zawiązku z sytuacją kryzysową spowodowaną niskim stanem hydrologiczno-meteorologicznym na terenie Miasta Jordanowa - zwłaszcza na ujęciu wody pitnej na rzece Skawie -  w celu zapewnienia dostaw wody w ramach zbiorowego zaopatrzenia miasta, Iwona Bilska, burmistrz zaapelowała  o bardzo racjonalne korzystanie z sieci wodociągowych będących własnością miasta Jordanowa.

- Apeluje do Spółki Wodno-Wodociągowej „Przykrzec” mającej w użyczeniu od miasta sieci wodociągowe i ujęcie wody zlokalizowane na działce Nr 5304 w Jordanowie do dostarczania wody, do zdroi ulicznych znajdujących się na terenie Miasta Jordanowa – czytamy w komunikacie gospodyni miasta. - Apeluje o nie podlewanie ogródków i trawników oraz napełnianie basenów z sieci wodociągowych. Apeluje do wszystkich mieszkańców oraz instytucji publicznych o racjonalne korzystanie z wody, tylko dla celów spożywczych i fito-sanitarnych.

Odezwa trafiła też do podmiotów gospodarczych o zminimalizowanie poboru wody dla celów produkcyjnych niezbędnych do utrzymania procesów technologicznych.

- Zobowiązuję Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego do podjęcia niezbędnych, przewidzianych prawem czynności organizacyjnych i technicznych dla zminimalizowania  mogącego powstać zagrożenia dla życia i zdrowia ludności oraz niezwłocznego powiadomienia właściwych służb związanych z zarządzaniem kryzysowym treści niniejszego zarządzenia – zaznacza burmistrz.

Do obowiązków członków Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego należy w szczególności:

podać informację mieszkańcom miasta o sytuacji kryzysowej, poinformować służby komunalne oraz podmioty gospodarcze o ewentualnych ograniczeniach wynikających z aktualnej sytuacji kryzysowej w zakresie dostaw wody w ramach zbiorowego zaopatrzenia miasta, posiadać siły i środki w gotowości do użycia, monitorować poziom wody na ujęciach wody (miejskich) i będących z zależnymi posiadaniu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówJordanów. Sytuacja jest katastrofalna!