Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 18 wrzesień 2015 08:29

Można ubiegać się o odszkodowania

Napisał

Tegoroczna susza wyrządziła niemałe szkody na terenie całego kraju. Poszkodowani rolnicy jeszcze do końca miesiąca mogą obiegać się o zadośćuczynienie.

 

Producenci rolni mogą do 30 września 2015r. składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc dla gospodarstw, którym susza zniszczyła w znacznym stopniu plony.

- Uprawnieni do otrzymania wsparcia są producenci, w których gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji wystąpiły szkody wyższe niż 30 procent średniej rocznej produkcji rolnej. Rolnicy muszą również posiadać numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności – podaje serwis prasowy gminy Jordanów.

Warunkiem uzyskania pomocy jest dołączenie do wniosku kopii protokołu oszacowania szkód sporządzonego przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkody. Przy ubieganiu się o pomoc nie jest wymagana adnotacja wojewody na tych protokołach.

Formularz wniosku oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronię internetowej ARiMR

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówMożna ubiegać się o odszkodowania