Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 24 styczeń 2014 13:22

Konkurs szopek w Gminie Jordanów

 W dniu 22 stycznia w Urzędzie Gminy w Jordanowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom i młodzieży biorącym udział w Konkursie Szopek.

 

Wcześniej Komisja Konkursowa w składzie: Jadwiga Frątczak-Mróz,  Antoni Poręba i Andrzej Makuch oceniła  bożonarodzeniowe szopki, które po eliminacjach szkolnych zostały zakwalifikowane do etapu gminnego. W tym roku komisja oceniła 11 szopek. 

         W kategorii „szopki  rodzinnej”  dwa I miejsca otrzymały szopki: z Toporzyska, którą  rodzinnie wykonała Natalia Marek i z Osielca, którą wykonała  Natalia Słońska wraz z mamą Joanną.

         II miejsce przyznano Julii Górce z Zespołu Szkół w Naprawie, III miejsce rodzinie państwa Kołodziejów z Naprawy, a wyróżnienie otrzymała szopka Magdaleny, Agnieszki i Ryszarda Koza z Naprawy.

         W kategorii „szopki dziecięcej przedszkolnej”I miejsce zajęły dzieci z  Przedszkola Niepublicznego „ Leśna Kraina” z Osielca.

         W kategorii „szopki dziecięcej szkolnej”  I miejsce zajęła szopka  wykonana przez Oksanę Zubrzycką z ZS w Toporzysku, II miejsce przyznano Karolinie Oczkowskiej  z ZS w Osielcu, a  III miejsce zajęła szopka Mateusza, Sylwii, Szymona i Kamila Tomczyków z ZS w Wysokiej.

         Komisja przyznała również dwa wyróżnienia dla Klaudii Kulki z ZS w Toporzysku i Patrycji Pindel z ZS w Osielcu.

         Nagrody wręczył Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo oraz Przewodniczący Rady Gminy – Adam Kawula.

         Do Konkursu Powiatowego, który tym razem odbył się w kościele w Budzowie zostały zgłoszone dwie szopki: Joanny i Natalii Słońskich z Osielca, która zajęła pierwsze miejsce w kat. szopki rodzinnej oraz szopka Natalii Marek z Toporzyska, która zajęła miejsce III.  

         Organizatorzy dziękują wszystkim opiekunom, rodzicom, nauczycielom za pielęgnowanie tradycji i zachęcanie dzieci do  robienia szopek.                                                                                                                                                                                                                                  JFM.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówKonkurs szopek w Gminie Jordanów