Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 06 luty 2014 17:10

Nowe oblicze rynku w Jordanowie

Już w czerwcu ruszy budowa galerii handlowej w Jordanowie. „Uważam, że jest to największa i najlepsza z dotychczasowych jordanowskich inwestycji” –mówi Burmistrz Miasta Jordanowa Zbigniew Kolecki.

 

Stylowa galeria handlowa architektonicznie wpasuje się w zabudowę rynku, powstanie w miejsce starego „Manhattanu”. Od kilku lat trwały starania, aby ta część jordanowskiego rynku nabrała bardziej atrakcyjnego wyglądu, jednakże umowy podpisane z dotychczasowymi dzierżawcami nie pozwalały na podjęcie jakichkolwiek działań przed upływem terminu ich ważności. Jako że terminy ww. umów upływają z dniem 30 kwietnia 2014 już w ubiegłym roku Miasto Jordanów ogłosiło do publicznej wiadomości chęć wydzierżawienia tego terenu. Zgłosił się tylko jeden chętny, biznesmen z Sidziny Józef Lipa.

Burmistrz Miasta Jordanów 31 stycznia podpisał z inwestorem umowę dzierżawy, na mocy której, na miejskiej działce zbuduje on obiekt, za który przez 30 lat będzie płacił czynsz miastu. Istnieje możliwość przedłużenia umowy o 15 lat, zatem łączny czas dzierżawy może wynieść 45 lat. W galerii powstanie duży sieciowy supermarket, pasaż handlowy ze sklepikami i punktami usługowymi oraz poczta, lokale biurowe a także kilkanaście punktów z gabinetami medycznymi.

Miasto liczy na duże korzyści z tej inwestycji. Z samej dzierżawy do kasy miasta wpłynie 220 000 zł rocznie (kwota ta będzie rewaloryzowana o stopień inflacji), ponadto inwestor zapłaci podatek od nieruchomości, który dla powierzchni ok. 4 tys. m² galerii i otaczającej jej działki przy obecnej stawce wyniesie ok. 83 000 zł rocznie. Burmistrz cieszy się, że Rynek zyska na estetyce, a mieszkańcy będą mieli szansę na nowe miejsca pracy.

W chwili obecnej inwestor czeka na zaakceptowanie projektu budynku przez wojewódzkiego konserwatora zabytków (Rynek w Jordanowie to zabytek) i może ruszać z budową. Plan zakłada, iż do końca maja z „Manhattanu” znikną dotychczasowe sklepiki, a od początku czerwca rozpoczną się prace budowlane. Cała inwestycja ma trwać ok. półtora roku, obiekt ma zostać otwarty w grudniu 2015r.

M.B.

(© Fot. Urząd Miasta Jordanów)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówNowe oblicze rynku w Jordanowie