Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 20 luty 2014 19:58

Ferie zimowe w Gminie Jordanów

Zimowe ferie zazwyczaj kojarzą się z zimą, śniegiem i nartami. Zazwyczaj, bo tegoroczne niewiele miały z tym wspólnego. Mimo to, dzieci i młodzież z gminy Jordanów nie narzekały na brak prawdziwej zimy. A wszystko za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, którego filie w poszczególnych miejscowościach gminy zadbały o atrakcyjną formę zimowego wypoczynku.

            I tak, ośrodek kultury w Łętowni zorganizował kilka wyjazdów: do kina w Krakowie, na lodowisko do Nowego Targu czy też na kręgle do Szaflar. W dni wolne od wyjazdów odbywały się tu różne zajęcia, m.in. aerobik, zajęcia na internecie, zajęcia plastyczne, gra w piłkarzyki, w bilard, w tenisa stołowego. Dużą atrakcją dla dzieci okazały się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci uczyły się wykonywania przepysznych ciasteczek.

            W Naprawie, miejscowy ośrodek kultury, rozpoczął ferie turniejem w piłkarzyki. A w kolejne dni dwukrotnie zorganizował zajęcia kulinarne, podczas których dzieci smażyły faworki i oponki serowe. Odbywały się też  zajęcia z Klubem 4H, podczas których wykonywano zarówno serca i kartki walentynkowe. Naprawski ośrodek zorganizował  wyjazd do krakowskiego kina, na lodowisko do Nowego Targu oraz na kręgle do Szaflar. Dzieci uczestniczyły też w walentynkowej zabawie tanecznej, która zakończyła tegoroczne ferie w Naprawie. Poza wymienionymi atrakcjami, odbywały się tu codziennie gry i zabawy komputerowe, zajęcia plastyczne, zumba oraz gra w szachy.

            W Osielcu ferie z ośrodkiem kultury rozpoczęły się projekcją bajek dla dzieci. Dla nieco starszych dzieci zorganizowano zajęcia kulinarne, podczas których młodzi kucharze, pod czujnym okiem pań z osieleckiego koła gospodyń,  uczyli się robienia pierogów. Zorganizowane zostały dwa turnieje – tenisa stołowego i siatkówki, dwa wyjazdy na kręgle do Szaflar oraz zabawa karnawałowa. Młodzież mogła skorzystać z siłowni, zagrać w tenisa stołowego, wziąć udział w zajęciach tańca towarzyskiego czy też  w zajęciach z aerobiku.

            Ośrodek Kultury w Toporzysku również przygotował niezwykle atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży. Odbywały się tu urozmaicone zajęcia plastyczne i techniczne, podczas których dzieci doskonaliły technikę origami i quillingu, wykonywały kwiaty z bibuły czy też kartki zdobione haftem krzyżykowym i matematycznym. Zorganizowano także turniej tenisa stołowego, a jego zwycięzcy wzięli udział w turnieju tenisa  w Osielca, skąd wrócili ze srebrnym i brązowym medalem. Uczniowie z Toporzyska bardzo licznie korzystali z bogatej oferty wyjazdowej tutejszego ośrodka kultury: do krakowskiego kina, na lodowisko do Nowego Targu czy też na kręgle do Szaflar.

            W Wysokiej dzieci i młodzież brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których poznawały tajniki zdobnictwa metodą dequpage i w zajęciach kulinarnych polegających na zdobieniu piernikowych dzwonów, baranków, misiów, samochodzików czy innych ciasteczek za pomocą kolorowych „pisaczków”. Miejscowy ośrodek zorganizował wyjazd do kina do Krakowa, na lodowisko do Nowego Targu oraz na kręgle do Szaflar.

            Jak widać, tegoroczna oferta filii Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie była niezwykle urozmaicona. Każdy, przy odrobinie dobrej woli, mógł wybrać coś dla siebie. Nic dziwnego, że wszystkie te zajęcia, turnieje, wyjazdy cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

 

                                                                                                                                 GK

                                                                                                  

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówFerie zimowe w Gminie Jordanów