Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 15 kwiecień 2014 22:03

Spektakl Wielkopostny i misja Madagaskar w Osielcu

Napisał

W niedzielny wieczór sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Osielcu wypełniła się po brzegi. Zgromadzona publiczność obejrzała premierowe wykonanie Spektaklu Wielkopostnego„Oto ja jestem z Wami” przygotowanego przez osielecką młodzież pod kierunkiem Gabrieli Korbel – instruktorki tutejszego ośrodka kultury.

 

         Jak powiedziała nam pani Gabriela: „sceny sprzed blisko dwóch tysięcy lat zestawiliśmy z najokrutniejszymi wydarzeniami z historii ludzkości, a także znanymi z autopsji, aby pokazać, że przesłanie wypływające z męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa nie straciło na ważności, ale jest wciąż aktualne.”

         W rolę Jezusa wcielił się Przemysław Oczkowski. W przedstawieniu wzięło udział 20 aktorów - gimnazjalistów, a o oprawę muzyczną zadbało Kółko Muzyczne GOKSiP w Osielcu pod kierunkiem Kingi Wójcik.

         Po zakończeniu spektaklu, aktorzy zorganizowali kwestę na rzecz dzieci z Madagaskaru. Skąd ten pomysł? Otóż, osielecki ośrodek kultury podjął współpracę z Projektem M3niosącym pomoc najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru. W czynną działalność tego projektu zaangażowana jest mieszkanka Kojszówki, a do niedawna Osielca – Emilia Klimasara, która już w czerwcu wyjeżdża tam w charakterze wolontariuszki. Osielecka młodzież również postanowiła pomóc dzieciakom z Madagaskaru i stąd pomysł zorganizowania zbiórki pieniędzy po przedstawieniu.

         Przygotowanie spektaklu trwało blisko dwa miesiące, ale ogrom pracy i wielogodzinne próby młodych aktorów zostały docenione przez publiczność. Były gorące brawa, słowa  uznania i wiele pochlebnych recenzji.

         Dlatego też grupa teatralna postanowiła zagrać ponownie. We wtorek spektakl obejrzeli uczniowie z Osielca i Toporzyska, którzy w skupieniu oglądali sceniczne zmagania swoich koleżanek i kolegów, nie szczędząc im braw na zakończenie. 

                                                                                                 

                                                                                                            J.K.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówSpektakl Wielkopostny i misja Madagaskar w Osielcu