Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 26 kwiecień 2014 22:03

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W OŚRODKU KULTURY W TOPORZYSKU.

Napisał

Światowy Dzień Książki i praw Autorskich obchodzony 23 kwietnia stał się wspaniałą okazją do spotkania z wychowankami przedszkola Bajkowa Akademia w Toporzysku. Wizyta odbyła się w Ośrodku Kultury w Toporzysku i uczestniczyła w niej grupa ponad 20 przedszkolaków wraz ze swoimi opiekunkami.

 

Na początku dzieci zostały oprowadzone po bibliotece, dowiedziały się jak powstaje książka, począwszy od pomysłu na nią, a skończywszy na tym jak gotowy egzemplarz trafia do biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje książek i czym różni się biblioteka od księgarni. Pani bibliotekarka wytłumaczyła im jak zapisać się do biblioteki i jakie niesie to korzyści. Przy okazji opowiedziała również o obowiązkach wszystkich czytelników posiadających swoją kartę w bibliotece. Wytłumaczyła dzieciom, że każdy kto książkę wypożyczy musi ją oddać w terminie, aby inni mogli z niej skorzystać oraz co bardzo ważne, że o książki trzeba dbać i szanować je.

Po wizycie w bibliotece przedszkolaki odwiedziły świetlicę Ośrodka Kultury. Każdy z nich mógł obejrzeć tam różne przygotowane dla nich książki z biblioteki. Dzieci zainteresowały się szczególnie porównaniem książki szanowanej z książką zniszczoną, o którą czytelnicy nie dbali.

Po sporej ilości teorii i praktyki związanej z książkami przyszła kolej na chwilę zabawy. Dzieci popisały się swoją wiedzą na temat bajek i ich bohaterów, odpowiadając na różne przygotowane zagadki. Następnie wysłuchały kilku wierszy przeczytanych przez panią bibliotekarkę.

W związku z obowiązkiem czytelników, jakim jest szanowanie wypożyczonych książek, przedszkolaki z Bajkowej Akademii wzięły udział w zajęciach plastycznych w świetlicy Ośrodka Kultury. Każde z dzieci wykonało swojego pomysłu zabawną zakładkę do książki, dzięki której już żadna kartka nie będzie zagięta.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem i deklaracją przedszkolaków, że do biblioteki wrócą jako wzorowi czytelnicy. 

 

                                                                                                                                                            A.K.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W OŚRODKU KULTURY W TOPORZYSKU.