Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 08 czerwiec 2014 21:46

Dzień Dużych Dzieci w Dańkowskim

Napisał

2 czerwca w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie uczniowie (i nauczyciele) oraz gimnazjaliści z okolicznych miejscowości mogli skorzystać z licznych atrakcji, przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. 

 

Położenie szkoły i duży teren ją otaczający sprzyjają zorganizowaniu pikniku. I tak każdy mógł sprawdzić swoje siły w różnych dziedzinach aktywności, które – kto wie - może rozwiną się w stale uprawiane hobby. Na spragnionych wrażeń w parku czekała kolejka tyrolska a lubiący rywalizację na hali sportowej rozegrali  turniej piłki siatkowej. Przed szkołą można było spróbować wspinaczki na mobilnej ściance wspinaczkowej (została udostępniona przez OSP Pcim – strażakom dziękujemy), która umożliwiała wspinanie się jednocześnie trzech osób, rywalizacja była zacięta a zejście okazało się takim samym wyzwaniem jak zdobywanie szczytu. Uwagę chłopców najbardziej przyciągał pokaz trialu rowerowego w wykonaniu  Wojtka Pałasza, który osiąga sukcesy w zawodach ogólnopolskich – Wojtku, jesteśmy pod wrażeniem Twoich umiejętności i życzymy sukcesów.

Na przyszkolnych łąkach można było jeździć konno, dla niektórych uczniów był to debiut w siodle i choć konie nie pędziły galopem, to i tak wrażenia były niezapomniane (serdeczne podziękowania dla Ośrodka Jazdy Konnej Bór z Toporzyska). Po spróbowaniu jazdy konnej można było (i prawie wszystkie dziewczyny z tej okazji skorzystały) przesiąść się na choppery i ścigacze i nie tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, ale dzięki uprzejmości motocyklistów udać się (oczywiście w roli pasażera) na przejażdżkę szkolnymi alejkami. Artystyczne dusze tworzyły biżuterię na odbywającym się już cyklicznie kółku artystycznym. Przy szkole znajduje się również grill, który także tym razem został rozpalony przez szkolnego mistrza grillowania a wszystkie „dzieci” mogły się częstować przysmakami serwowanymi prosto ze szkolnego rusztu.

Dobrze mieć w sobie coś z dziecka.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówDzień Dużych Dzieci w Dańkowskim