Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 18 grudzień 2017 12:41

39. Okręgowa Wystawa Gołębi

W ubiegły weekend, tj. 15-17 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu, odbyła się 39. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych. Podczas tego wydarzenia można było podziwiać wyjątkowe gołębie pocztowe, należące do hodowców z Okręgu Nowy Sącz.

 

Tegoroczna edycja wystawy, której gospodarzem był Oddział Jordanów – zgromadziła 495 gołębi. Ptaki te ocenione zostały przez specjalne grono sędziowskie. Spośród wszystkich wystawionych gołębi wybrano 41 egzemplarzy, które reprezentować będą Okręg Nowosądecki na 67 Ogólnopolskiej Wystawie w Sosnowcu, wśród reprezentantów znalazły się także gołębie należące do hodowców oddziału Jordanów tj. Dariusza Karpierza, Józefa Wójcika, Marcina Juszczaka, Marcina Oliwiera Bydłonia, Pawła Juszczaka, Janusza Marszalika, Józefa i Krzysztofa Chudego.


Oprócz zwiedzania wystawy i podziwiania eksponatów, można było także uczestniczyć w niedzielnej uroczystości rozdania pucharów i dyplomów za udział w rywalizacji, dekoracja zwycięzców miała miejsce w niedzielę, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, w ceremonii rozdania nagród udział wzięli: Wójt Gminy Lubień – Krzysztof Szczepaniec oraz Dyrektor Szkoły – Maria Szczepaniec.  

 

HomeWydarzeniaJordanów39. Okręgowa Wystawa Gołębi