Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 18 czerwiec 2014 17:41

Tak minął rok w szkole Dańkowskiego…

Napisał

Rok szkolny 2013/2014 w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie zaczął się od wielkiego wyróżnienia dla absolwentek technikum ekonomicznego – Natalii Kublik i Moniki Ptaś, które otrzymały stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne; było ono ukoronowaniem czteroletniej nauki w technikum i licznych zwycięstw w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Sukcesy osiągali również – Kinga Orawiec, wygrywając finał Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych oraz Adrian Kowalczyk i Mateusz Macioł , którzy jako Mędrcy ze wschodu zostali laureatami trzeciego miejsca Ogólnopolskiego Konkursu z zarządzania firmą „Ja Titan”.

 

Uczniowie wszystkich techników mieli liczne okazje do rozwijania zainteresowań przedmiotowych; pozwalały na to wycieczki-wizyty zawodoznawcze, organizowane w ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Architekci krajobrazu zwiedzili zamek w Książu z kompleksem parkowym, Wrocławski Ogród Botaniczny, park Szczytnickiego oraz Arboretum – Ośrodek Badań Dendrologicznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach (dzielnica Wrocławia). Uczniowie technikum obsługi turystycznej jesienią wędrowali po Sudetach, a na wiosnę udali się na Międzynarodową Giełdę Turystyczną (ITB) do Berlina, kilkudniowy wyjazd pozwolił im zapoznać się z ofertą kulturową i turystyczną większości państw świata, ale dał również adeptom obsługi turystycznej możliwość spróbowania sił w promocji Małopolski. Uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w odbywającym się co roku w szkole Dniu Kariery, podczas którego zaproszeni - doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Jordanowie, Ośrodka Szkoleniowego Fach z Nowego Targu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przedstawili możliwości pozyskiwania finansów, procedury zakładania działalności gospodarczej oraz zasady, o których należy pamiętać podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą.

Uczyć się można także, słuchając najlepszych, bądź dyskutując z rówieśnikami, takie spotkania pamięta się długo, obydwa sposoby wypróbowali nasi uczniowie – uczestnicząc w wykładzie prof. Leszka Balcerowicza „Polska gospodarka po 1989 roku i jej perspektywy", który odbył się w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz biorąc udział w II Kongresie Spółdzielczości Uczniowskiej w Warszawie.

Udział w kongresie nie był przypadkowy, bowiem w naszej szkole działa najlepsza spółdzielnia uczniowska w kraju (zwycięstwa odnosi od kilkunastu lat). „Szarotka” jest spółdzielnią prowadzącą dożywianie, ale również akcje proekologiczne, członkowie spółdzielni angażują się także w życie społeczne Jordanowa i okolic. Pracujący w niej uczniowie zysk przeznaczają na dofinansowanie wycieczki zagranicznej, po ubiegłorocznych wyjazdach do Hiszpanii, Turcji, na Sycylię tegoroczni maturzyści wybrali Chorwację. I tak większość krajów Morza Śródziemnego została już przez nas zdobyta.

Największe sukcesy sportowe odniosły pasjonatki rowerów górskich, Maria Ponicka, Klaudia Kulka i Patrycja Kulka, dziewczyny były bezkonkurencyjne w powiecie a w zawodach wojewódzkich uplasowały się w czołówce.

W szkole wyjątkowe są dni świąteczne, w tym roku świętowaliśmy niezwykle intensywnie, starając się również wesprzeć potrzebujących. Mikołaj nie przyniósł prezentów tylko naszym uczniom (i nauczycielom), zadbaliśmy o to, by prezenty trafiły do potrzebujących – dzieci z Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie, seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Łętowni, a stroiki świąteczne do ludzi samotnych z Jordanowa. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka, po raz drugi zostały one wystawione dla osób niepełnosprawnych, mieszkańców DPS Sióstr Prezentek w Jordanowie.

Pełen atrakcji był w naszej szkole Dzień Dziecka – piknik dla aktywnych dał miedzy innymi możliwość wspinaczki ściankowej, zjazdu kolejką tyrolską, przejażdżki konnej, udziału w rozgrywkach sportowych. Zakończył się wielkim grillowaniem. To tylko najważniejsze (i subiektywnie wybrane) wydarzenia tego roku (o wszystkich można przeczytać na internetowej stronie), mające miejsce w szkole Dańkowskiego, której uczniowie – aktywni, pomocni, otwarci na ludzi i świat – czekają na zasłużone wakacje.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaJordanówTak minął rok w szkole Dańkowskiego…