Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 15 marzec 2018 20:09

Mieszkańcy okolic Jordanowa spotkali się z władzami

Zebrania przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze.

Początkiem każdego roku na terenie gminy Jordanów odbywają się zebrania wiejskie. W tym roku pierwsze odbyło się w Osielcu (26.02), drugie w Łętowni, kolejne w Wysokiej, Toporzysku i Naprawie. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy Adam Kawula, a także przedstawiciele policji, przewodniczący rad sołeckich, dyrektorzy szkół, przedszkoli i GOKSiP, radni, księża, pracownicy Urzędu Gminy i GOPS-u, pracownicy GOKSiP, prezesi OSP, sołtysi, przewodniczące KGW i mieszkańcy, a w Naprawie dodatkowo przedstawiciele firm prowadzących prace na „zakopiance”. Tegoroczna frekwencja przedstawiała się następująco: Osielec – 91 osób, Łętownia – 83 osoby, Wysoka – 50 osób, Toporzysko – 80 osób i Naprawa – 80 osób.

 

Podczas zebrań Wójt Gminy informował mieszkańców o wykonaniu budżetu za ubiegły rok, o wykonanych remontach i inwestycjach, a także przedstawiał plany na rok bieżący. Przewodniczący rad sołeckich informowali o wykorzystaniu funduszy sołeckich i planowanych działaniach, a przedstawiciele Policji składali informację na temat stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Z kolei dyrektorzy szkół zapoznawali zebranych z realizowanym projektem „Kompetencje – kluczowe czynniki sukcesu”, dzięki któremu każda placówka w gminie zyska kompleksowo wyposażone pracownie matematyczne, przyrodnicze i informatyczne (m.in. 170 laptopów z oprogramowaniem). Zebrania przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze. Było wiele podziękowań dla władz gminy za dotychczasowe dokonania: inwestycje, remonty itp. Nie zabrakło też krytycznych uwag pod adresem starostwa szczególnie za zły stan dróg powiatowych na terenie gminy.

 

źródło: UG Jordanów

 

HomeWydarzeniaJordanówMieszkańcy okolic Jordanowa spotkali się z władzami