Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

piątek, 27 kwiecień 2018 09:09

Powypadkowe złomowisko rośnie w Łętowni?

Wraków przybywa – mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo.

W sprawie domniemanego nielegalnego złomowiska powypadkowych samochodów zwrócił się do nas jeden z Czytelników.

- Samochody znajdują się na działce w Łętowni, gdzie stanowią zagrożenie dla pobliskich domów, czy spacerowiczów, ponieważ szkodliwe substancje wnikają do ziemi zanieczyszczając środowisko – zaznacza mieszkaniec powiatu. - Składowisko z miesiąca na miesiąc powiększa się.

Wraki mają być składowane podobno przez jednego z mechaników.

O informację, czy faktycznie składowisko wraków działa nielegalnie i czy stanowi zagrożenie dla ludzi i środowiska, zwróciliśmy się do władz gminy Jordanów.

- Sprawa zostanie rozpatrzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, bez zbędnej zwłoki – zapewnił Zbigniew Bryl, inspektor w UG Jordanów. - W przypadku stwierdzenia, że samochody stanowią odpad, zostanie przeprowadzone postępowanie administracyjne na mocy artykułu, który mówi, iż "w przypadku nieusunięcia odpadów (…) wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji wydawanej z urzędu, nakazuje posiadaczowi odpadów usunięcie ich z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania, z wyjątkiem gdy obowiązek usunięcia odpadów jest skutkiem wydania decyzji o cofnięciu decyzji związanej z gospodarką odpadami".

 

HomeWydarzeniaJordanówPowypadkowe złomowisko rośnie w Łętowni?