Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 24 lipiec 2014 16:26

Imprezowy weekend w Naprawie.

Miniony weekend upłynął w gminie Jordanów pod znakiem trzech imprez: XV-lecia Klubu Sportowego UNIA Naprawa, V Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów oraz Przeglądu Twórczości Kulturalnej Ziemi Jordanowskiej NAPRAWSKIE LATO.  A wszystko to działo się na boisku sportowym KS UNIA Naprawa w Naprawie.

 

         W sobotę odbył się tutaj festyn z okazji XV-lecia naprawskiego klubu, a w niedzielę odbył się V Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów.

Do walki przystąpiło pięć drużyn z poszczególnych miejscowości gminy Jordanów, które rywalizowały w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy o gminie, kółko graniaste, gra w badmintona, skoki przez skakankę, ubijanie piany, wykop gumofilcem, obieranie ziemniaków, sztafeta w workach, noszenie wody, strzał na bramkę, slalom z taczką balonów.

         Po zaciętej walce, zwycięstwo wywalczyła drużyna z Naprawy, drugie miejsce zajęła drużyna z Toporzyska, trzecie drużyna z Osielca, czwarte drużyna z Wysokiej i piąte drużyna z Łętowni.

         Po odczytaniu wyników, Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo dokonał uroczystego wręczenia Pucharu zwycięzcom oraz nagród i dyplomów pozostałym drużynom. Wystąpił również zespół mażoretek działający przy OSP w Naprawie, a także wręczone zostały nagrody dla laureatów i wyróżnionych oraz ich opiekunów w ramach VII Przeglądu Artystycznego PERŁA 2014.  Publiczność miała przyjemność wysłuchać przepięknego koncertu nagrodzonych.

         Zwieńczeniem imprezy było wręczenie odznaczeń Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z okazji XV-lecia KS UNIA Naprawa.

         Brązową odznakę Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie otrzymali: Andrzej Handzel, śp.Tadeusz Porębski (odznakę odebrała żona Bogusława Porębska), Kazimierz Kokoszka, Paweł Mirek.

         Srebrną odznakę MZPN w Krakowie otrzymał Prezes Klubu UNIA Naprawa Henryk Święchowicz. Ponadto medal na 90-lecie MZPN w Krakowie otrzymali: trener Franciszek Gacek oraz Grzegorz Zając – zawodnik naprawskiego klubu.                 Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo pogratulował zarówno władzom Klubu, trenerom, jak i zawodnikom sukcesów sportowych i pięknego jubileuszu. Jednocześnie  podziękował za trud i zaangażowanie na rzecz Klubu i życzył kolejnych sukcesów.

          Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Był pokazy szczudlarza, zabawy z bańką mydlaną, zjeżdżalnie, a także stoisko Punktu EKOporad prowadzone przez Związek Gmin Dorzecza Górnej Skawy Świnna Poręba, na którym można było wymienić odpady na rośliny.

         Wieczorem odbył się festyn, a do tańca przygrywał  zespół „Secret Band” z Krakowa.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaJordanówImprezowy weekend w Naprawie.