Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

wtorek, 19 czerwiec 2018 05:49

Łętownia. Najpierw scalenia, potem remonty dróg

Łętownia. Najpierw scalenia, potem remonty dróg Czytelnik

Są takie drogi dojazdowe do domów, które nie posiadają asfaltu. Na przykład w Łętowni.

Mieszkańcy Łętowni utyskują na stan miejscowych dróg.

- Łętownia Rola Bargłowa. (...) po wielu wizytach rady sołeckiej i ocenie drogi dojazdowej do domów obiecane było podjęte przynajmniej utwardzenie nawierzchni i miało to nastąpić kilka dni po ich wizycie, a minęły już dwa miesiące i nie ma odzewu w tej sprawie – skarżył się jeden z Czytelników portalu sucha24.pl. - Droga w zimie jest nieodśnieżana co powoduje ciężki lub niemożliwy dojazd do domów. Jedyna droga dojazdowa w Łętowni, którą nie posiada drogi asfaltowej.

Jak się dowiadujemy, rada sołecka z Łętowni w kwietniu przyznała na poprawę stanu wspomnianej drogi kwotę w wysokości 3550 zł. 

- Zlecenie potwierdzające sfinansowanie tych prac zostało odebrane z urzędu przez osobę upoważnioną w protokole, dopiero w dniu 1 czerwca 2018 r. – podkreśla Rafał Lubaszka z Urzędu Gminy Jordanów. - Dlatego też, prace remontowe zlecone przez radę sołecką zapewne zostaną wykonane po tym terminie. Droga ta posiada nieuregulowany status prawny. Status ten zostanie uregulowany w wyniku prowadzonego w Łętowni procesu scaleń gruntów i w ramach tegoż samego działania zostanie wyremontowana i utwardzona. Proces scaleń w Łętowni kończy się w 2019 r. – wyjaśnia urzędnik.

 

HomeWydarzeniaJordanówŁętownia. Najpierw scalenia, potem remonty dróg