Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

środa, 29 sierpień 2018 07:25

JEŹDZIECKIE ZAWODY W FOLWARKU TOPORZYSKO

Wrzesień zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla miłośników koni. Ci, którzy jeżdżą, będą rywalizować w aż dwóch wydarzeniach. Pozostali będą mieli okazję do podziwiania sportowych umiejętności zawodników oraz koni. Obie imprezy odbędą się w Folwarku Toporzysko.

Piękna, lesista okolica. Znakomicie przygotowany plac konkursowy. I wreszcie, dysponujący wysokimi umiejętnościami jeźdźcy pokonujący na swych koniach kolejne konkurencje oraz przeszkody. Tak zapowiada się wrześniowy weekend w Folwarku Toporzysko (gmina Jordanów). 22 i 23 września odbędą się tam XXIII Memoriał Danuty Marszałek-Waligórskiej i III Mistrzostwa Małopolski w Damskim Siodle.

Te pierwsze to zawody w ujeżdżeniu o randze towarzyskich i regionalnych. W wyznaczonych rundach zawodnicy będą rywalizować w klasach L i P. Najwyższy poziom trudności (N) mieć będzie specjalna, zamykająca zawody runda. W każdej z rund jeźdźcy będą prezentować obowiązkowe figury oraz chody, a także dodatkowe elementy programu, wymagane w poszczególnych klasach. Zawody zapowiadają się więc widowiskowo – warto wybrać się do Toporzyska, by z trybun podziwiać maestrię jeźdźców oraz koni.

Równolegle odbędą się III Mistrzostwa Małopolski w Damskim Siodle. To towarzyskie zawody w ujeżdżeniu, skokach oraz… elegancji. Oprócz klasycznych jeździeckich konkurencji, zawodniczki rywalizować będą na najciekawsze stroje nawiązujące do historycznych sukien lub też samodzielnie zaprojektowane kostiumy. Oceniana będzie postawa i prezencja amazonek, które kibicom zaprezentują się w stępie, kłusie oraz galopie. Drugi konkurs będzie miał mniej formalny charakter: startujące w nim w damskim siodle amazonki pokażą się w stroju o dowolnej tematyce. Mogą to być postacie z bajek, przebrania nawiązujące do pop-kultury lub kostiumy bezpośrednio nawiązujące do historycznych epok. Jury wyłoni te zawodniczki, które wykażą się najbardziej zaskakującym pomysłem.

Do rywalizacji można zgłaszać się, wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie informacje o zawodach znajdują się także na stronie www.toporzysko.pl.

Warto przypomnieć, że również w Folwarku Toporzysko odbędą się kursy: instruktorów jeździectwa powszechnego oraz szkolenia podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego (16-26 września). Zajęcia poprowadzą uznani w kraju szkoleniowcy, a kursanci między wykładami i ćwiczeniami praktycznymi będą mogli napawać się urokami Folwarku i okolicznej przyrody. Oba kursy mogą być dofinansowane przez Urząd Pracy i stanowią okazję do podniesienia swoich zawodowych kwalifikacji na jeździeckim rynku.

 

HomeWydarzeniaJordanówJEŹDZIECKIE ZAWODY W FOLWARKU TOPORZYSKO