Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 29 wrzesień 2018 09:44

Zdrowie zaklęte w działaniu - "Po prostu... sportowo"

Miniona środa zapadnie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im.bł.ks.P.Dańkowskiego w Jordanowie. W ramach realizacji projektu "Zdrowie zaklęte w działaniu", odbyło się tam wydarzenie pt. "Po prostu... sportowo".
- Najpierw uczniowie naszej szkoły rywalizowali w turnieju sportowym - mówi pan Marek Tupta, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Dańkowskim. - Razem z koleżankami (nauczycielkami wychowania fizycznego) przygotowaliśmy wymagające konkurencje, w których bezsprzecznie najlepsi okazali się chłopcy z klasy I Technikum Budowlanego.
 
- Klasa ta dostała 700 zł dopłaty do wynajęcia autokaru na wycieczkę oraz wielką torbę zdrowych przekąsek. Natomiast wszystkie klasy otrzymały torby zdrowych przekąsek. - komentuje Agnieszka Mrózek (nauczycielka biologii i chemii-koordynator projektu).

Kolejnym punktem dnia był  Konkurs na Najlepsze Przebranie o tematyce sportowej. Konkursy tego typu miały już miejsce w poprzednich latach w ZSPD i również w tym roku młodzież stanęła na wysokości zadania. Uczniowie udowodnili, że promować sport można zarówno po mistrzowsku, poważnie, jak i z ogromnym dystansem nie tylko do sportu, ale przede wszystkim do siebie samego. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje. Wszyscy oni dostali nagrody ufundowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Natomiast za zajęcie miejsc od 1 do 5 nagrody były wyjątkowo cenne: słuchawki (w tym też bezprzewodowe), książki, kosmetyki, przybory szkolne i mnóstwo zdrowych przekąsek Zwycięzcami zostali :

 I MIEJSCE - Krzysztof Hanusiak z klasy 4 Technikum Ekonomicznego, "Mistrz karate"

II miejsce w Konkursie na Najlepsze Przebranie - Krzysztof Lichota z klasy 4 Technikum Ekonomicznego - tytuł przebrania "Żyła"

 III miejsce Bartłomiej Zadora z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu, "Otwarcie olimpiady"
,, Jestem zaszczycony rozpoczynać I Igrzyska Olimpijskie w Jordanowie! Jak wiemy, pierwsze igrzyska olimpijskie odbywały się w Olimpii w Grecji i były rozgrywane co cztery lata. Pierwsze udokumentowane igrzyska odbyły się w roku 776 p.n.e. Bla bla. Ale to wszystko wiemy. Najważniejsze jest to co dzieje się teraz. Jakby nie patrzeć, mamy pierwsze igrzyska olimpijskie w historii Jordanowa!!! Dlatego poproszę niezwykłą osobę do zapalenia znicza olimpijskiego, a jest nią cesarz - bo to człek mądry,prawy a zarazem hojny,srogi lecz rozsądny, jest sprawiedliwym sędzią dla swoich podanych i wzorem do naśladowania. Za jego panowania w Dańkowskim jest dobrobyt,spokój a zarazem trwoga. DOBRY WŁADCA to władca, który ma na celu dobro uczniów i zrobi wszystko dla nich. Mowa a cesarzu Zbigniewie Kołacie WIELKIM!


IV miejsce Gabriel Matula z klasy 3 Technikum Budowlanego, "Czirlider"

 

V miejsce - Gabriela Gałka z klasy 1 Technikum Obsługi Turystycznej i Ewelina Kowalczyk z klasy 1 Technikum Ekonomicznego, "Prasować można wszędzie"

Na koniec wspaniałego wydarzenia zdrowe jedzonko zaserwował wszystkim Fit Food Catering..

- Wszystko to było możliwe dzięki realizacji projektu "Zdrowie zaklęte w działaniu" - przypomina dyrektor szkoły Zbigniew Kołat - Pokazujemy, że realizacja projektu w ramach BO Małopolski ma sens i warto!

 

HomeWydarzeniaJordanówZdrowie zaklęte w działaniu - "Po prostu... sportowo"