Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 09 październik 2018 07:10

Oczyszczacze powietrza trafiły do podjordanowskich przedszkoli

Gmina Jordanów otrzymała nieodpłatnie oczyszczacze powietrza dla swoich przedszkoli publicznych.

Oczyszczacze zostały przekazane do następujących placówek: Przedszkola Samorządowego w Łętowni, Przedszkola Samorządowego w Naprawie, Przedszkola Samorządowego w Osielcu.

Przekazane oczyszczacze to powód do rozpoczęcia dyskusji wśród maluchów na temat tego po co jest i do czego będzie im służyło? Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Są też ciche, dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę. Oczyszczacze z pewnością pozwolą na poprawę jakości powietrza w salach, w których będą przebywać przedszkolaki. A czystsze powietrze w salach to lepsza koncentracja i efektywniejsze przyswajanie wiedzy na zajęciach.

Otrzymane urządzenia zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

 

Źródło: UG Jordanów

 

HomeWydarzeniaJordanówOczyszczacze powietrza trafiły do podjordanowskich przedszkoli