Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Maków Podhalański (537)

czwartek, 16 styczeń 2020 12:13

Maków. Przestanie zalewać ulicę?

Napisane przez

W ostatni poniedziałek opisaliśmy problem niedrożnego odwodnienia drogi krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim, skutkującego pojawianiem się ogromnej kałuży w samym centrum miasta. Jak się okazuje, nasza interwencja spotkała się z natychmiastowym odzewem.

czwartek, 16 styczeń 2020 08:01

Makowska biblioteka stała się bardziej eko

Napisane przez

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że końcem grudnia 2019 r. zakończył się pierwszy etap realizacji inwestycji związanej z termomodernizacją budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim.

środa, 15 styczeń 2020 06:51

Podbabiogórskie Centrum Kultury nabiera kształtu

Napisane przez

W grudniu 2019 roku został dokonany komisyjny odbiór prac budowlanych związanych z budową Podbabiogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Jodłowej w Makowie Podhalańskim – stan surowy.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 15:26

Kałuża gigant

Napisane przez

Problem może się wydawać błahy, ale bynajmniej taki nie jest. W Makowie Podhalańskim na ulicy 3 Maja (w sąsiedztwie skrzyżowania z Kolejową) przy okazji każdego intensywnego deszczu lub roztopów śniegu powstaje gigantyczna kałuża, która daje się we znaki nie tylko ochlapywanym wodą pieszym, ale również kierowcom. Jak się okazuje, przejazd przez takie rozlewisko bywa nie lada wyzwaniem.

piątek, 10 styczeń 2020 12:09

Gmina Maków. Niech drżą truciciele

Napisane przez

Sądzisz, że nikt nie wie, czym palisz w piecu? Mylisz się. Nie trzeba nawet wchodzić do Twojego domu, by to sprawdzić. Wystarczy dron, który na chwilę zatrzyma się nad kominem, pobierze próbkę dymu i przeanalizuje jego skład. W gminie Maków Podhalański to na razie jest jeszcze przyszłość, ale już teraz prowadzone są tam kontrole palenisk, aby wyłapać trucicieli powietrza.

czwartek, 09 styczeń 2020 20:50

Frustracja w Juszczynie

Napisane przez

Mieszkańcy Juszczyna tracą cierpliwość. Od lat bezskutecznie czekają na uchwalenie przez Radę Miejską w Makowie Podhalańskim zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ich miejscowości. Jej projekt został sporządzony, wyłożony do publicznego wglądu, a potem słuch o nim zaginął na dobre trzy lata…

poniedziałek, 23 grudzień 2019 09:49

Maków. Nadzieja na wiatę

Napisane przez

Osoby korzystające z komunikacji publicznej w Makowie Podhalańskim nieraz zmokły na przystanku w centrum miasta, przy ul. Wolności. Czekają na nim osoby wybierające się do Suchej Beskidzkiej, Krakowa, Grzechyni czy Makowa Dolnego. Choć to jeden z najczęściej wykorzystywanych przystanków w mieście, wciąż nie ma na nim wiaty. Ale pojawiła się szansa na zmianę tego stanu rzeczy.

sobota, 21 grudzień 2019 21:04

Namiastka obwodnicy, żłobek i inne plany

Napisane przez

Wiadomo już, jakie inwestycje będą realizowane w gminie Maków Podhalański w 2020 roku. Najbardziej kosztowna z nich to utworzenie żłobka w Białce. Za prawie 2 mln zł wykonana zostanie adaptacja pomieszczeń na ten cel w istniejącej części budynku szkolnego, przy czym 1,5 mln zł ma wynieść dotacja ze środków zewnętrznych.

piątek, 20 grudzień 2019 10:12

Popijawy przy kaplicy

Napisane przez

Amatorów alkoholowych libacji pod gołym niebem niewiele potrafi zrazić do folgowania ulubionej rozrywce. Oddają się jej chętnie nawet o tej porze roku, przynajmniej dopóty, dopóki temperatura nie spada zbytnio poniżej zera. Co więcej, niektórzy przy wyborze lokalizacji popijaw wykazują się całkowitym brakiem szacunku dla miejsc kultu religijnego.

Strona 1 z 42

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański