Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Maków Podhalański (608)

Jednym z tematów poruszanych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim była budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Juszczynie. Okazuje się, że problemów różnej natury jest wiele, niekiedy prozaicznych.

Obecnie wokół Szkoły Podstawowej w Grzechyni brakuje terenu, co powoduje, że rodzice nie mają możliwości swobodnego zatrzymania się samochodami i wysadzenia lub odebrania pociech. Ten temat powrócił na niedawnej sesji makowskiej Rady Miejskiej.

Z powodu pandemii koronawirusa i późniejszych trudności z zakupem solanki mieszkańcy Makowa Podhalańskiego dłużej niż pierwotnie zakładano musieli czekać na uruchomienie tężni solankowej. Teraz, nie tylko oni, dostrzegają, że nie działa ona do końca tak, jak powinna.

niedziela, 25 październik 2020 11:30

Ośrodek Zdrowia w Makowie pod zastaw kredytu

Napisane przez

Podobnie jak domowy budżet, tak i niekiedy samorządowy musi zostać wsparty kredytem. W obu przypadkach udzielający go żąda zabezpieczenia. Makowscy radni zgodzili się obciążyć hipoteką Ośrodek Zdrowia w Makowie Podhalańskim, by pozyskać środki na inwestycje sanitarne.

poniedziałek, 19 październik 2020 09:02

Radni chcieli pomóc mieszkańcom, ale RIO stanęła okoniem

Napisał

Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala wraz z Radą Miasta chcieli wesprzeć spółkę wodną z Białki, która we własnym zakresie realizuje zadanie własne gminy jakim jest dostarczanie wody mieszkańcom. Zapisy przyjętej przez radę uchwały zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która wszczęła już powstępowanie o stwierdzenie nieważności uchwały.    

sobota, 17 październik 2020 08:08

Makowianie podzielili Budżet Obywatelski

Napisane przez

841 mieszkańców Makowa Podhalańskiego oddało w tym roku swoje głosy przy podziale Budżetu Obywatelskiego. Za ich sprawą wybrano dwa zadania, które doczekają się realizacji w przyszłym roku.

poniedziałek, 12 październik 2020 20:22

Pomnik papieża w podwójną rocznicę

Napisane przez

Przy niedawno odnowionych schodach prowadzących do makowskiego Sanktuarium stanął pomnik św. Jana Pawła II. Okazja ku temu była podwójna.

poniedziałek, 05 październik 2020 17:00

Dobiega końca budowa żłobka w Białce. Efekty już widać

Napisane przez

Dobiegają końca prace przy budowie pierwszego w powiecie suskim żłobka, którego powstanie jest dofinansowane z rządowego programu Maluch+.

Kryta trybuna, dobrej jakości murawa to niewątpliwie atuty stadionu makowskiego Halniaka. Minusem jest brak bieżni lekkoatletycznej, która poza tym, że służyłaby do biegania poprawiłaby estetykę otoczenia boiska. I choć władze miasta chciałyby ją wykonać, to póki co wydaje się to przedsięwzięcie jest mało realne.

Strona 1 z 47
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański