Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Maków Podhalański (634)

piątek, 15 styczeń 2021 08:54

Makowscy strażacy podsumowali rok

Napisane przez

Strażacy z OSP Maków Podhalański podsumowali działalność w 2020 roku. W trudnych czasach wyjeżdżali do akcji 68 razy. Spore zmiany zaszły w ich remizie.

Od wielu godzin mniej lub bardziej intensywnie pada śnieg. Ten lub błoto pośniegowe zalegają już na wielu drogach. Na brak należytego odśnieżania skarżą się między innymi mieszkańcy Grzechyni.

Z pozornie sporym, ale w rzeczywistości niewielkim deficytem, przyjęli makowscy radni budżet gminy na 2021 rok.

Czarne chmury zebrały się nad  Szkołą Podstawową im. Mieczysława Karłowicza w Wieprzcu. W piątek Rada Miejska w Makowie Podhalańskim będzie debatowała nad możliwością jej zamknięcia. Rodzice zapowiadają, że będą bronić placówki.

Ośrodek usług turystyczno-wypoczynkowych Jazy w Makowie Podhalańskim jeszcze kilka lat temu nie zachęcał to zatrzymania się w nim. Teraz ma nowego najemcę, a obiekt pod nazwę Hotel Camping Jazy zmienia się w oczach. Najemca chciałby jednak większego wsparcia ze strony gminy, która wciąż jest właścicielem obiektu.

Gdy kilka tygodni temu w centrum Jordanowa władze miasta ustawiły wielkie serce, będące pojemnikiem do zbierania w celach charytatywnych plastikowych nakrętek temat podchwycono w innych gminach. Wkrótce podobne serce ma pojawić się w Makowie Podhalańskim.

niedziela, 03 styczeń 2021 08:21

Zdrożał pochówek na juszczyńskim cmentarzu

Napisane przez

Rada Miejska w Makowie Podhalańskim zatwierdziła nowe stawki za korzystanie z Cmentarza Komunalnego w Juszczynie. Nie obeszło się bez podwyżek.  

Do rąk mieszkańców Makowa Podhalańskiego, ale nie tylko trafił kolejny już kalendarz wydany przez OSP Maków Dolny w ramach projektu „Kobiety Straży 2021”. W ten sposób druhny podkreślają swoją obecność w szeregach strażaków ochotników.

Od nowego roku mieszkańcy gminy Maków Podhalański zapłacą miesięcznie za odbiór odpadów o 5 zł więcej niż dotychczas. Pomimo wysokiej podwyżki samorząd będzie musiał w skali roku dołożyć do uzyskanych wpływów aż 1,4 mln zł.

Strona 1 z 49
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański