Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (567)

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że trwają dalsze inwestycje związane z budową nowego oświetlenia ulicznego z zastosowaniem lamp energooszczędnych typu LED. Tym razem nowe oświetlenie uliczne zostało wybudowane przy ul. Jodłowej w Makowie Podhalańskim na terenie rekreacyjnym – siłownia plenerowa i tężnia. Wartość zadania wyniosła 19 353 złotych.

środa, 27 maj 2020 11:17

Białczanka powołanie odkryła w Stryszawie

Napisane przez

Gdy w dzieciństwie bawiła się ulubioną zabawką - bryczką zaprzężoną w dwa drewniane koniki na kółkach, nawet nie marzyła, że kiedyś sama nauczy się tworzyć podobne cudeńka. Wprawdzie kobiety w jej rodzinie zajmowały się rękodziełem, ale gustowały w typowo damskich robótkach. Ona sama szukała dla siebie czegoś innego, latami błądząc po omacku.

wtorek, 26 maj 2020 08:36

Ruszyły makowskie przedszkola, a szkoły?

Napisane przez

Zgodnie z wytycznymi rządu od 25 maja 2020 roku wznawiamy funkcjonowanie przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest gmina Maków Podhalański.

czwartek, 21 maj 2020 17:28

Przeszkody na szlaku

Napisane przez

Miłośnicy wycieczek rowerowych leśnymi trasami mogą mieć spory problem, jeśli wybiorą się na przejażdżkę żółtym szlakiem turystycznym, wiodącym z Makowa Podhalańskiego na Koskową Górę. W kilku jego miejscach przejazd blokują przeszkody z potężnych konarów ułożonych w poprzek drogi.

wtorek, 19 maj 2020 07:50

Makowskie przedszkola staną otworem

Napisane przez

Władze Makowa Podhalańskiego poinformowały, że od 25 maja planowane jest wznowienie działalności przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina.

niedziela, 17 maj 2020 14:55

Maków Podhalański tonie w śmieciach

Napisane przez

Co roku w marcu lub w kwietniu na terenie gminy Maków Podhalański odbywały się wielkie porządki, w czasie których dzieci, młodzież i dorośli zbierali śmieci nagromadzone w rowach, zaroślach, na brzegach Skawy oraz potoków. W tym roku epidemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie takiej akcji, a - niestety - wciąż nie brakuje osób, które wolą zaśmiecać środowisko, niż legalnie pozbywać się odpadów.

Gmina Maków Podhalański otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych w ramach akcji mającej na celu zapobieganie powstaniu lub zmniejszania skutków wypadków.

czwartek, 14 maj 2020 12:41

Juszczyn wciąż bez planu

Napisane przez

Dla wielu mieszkańców Juszczyna jedną z największych bolączek jest brak nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prace nad nim ruszyły wprawdzie już lata temu, ale wciąż nie doszło do jego uchwalenia. A ludzie, którzy czekają na zmianę przeznaczenia swoich gruntów, by mogli rozpocząć budowę, są coraz bardziej zdesperowani.

środa, 13 maj 2020 13:02

Tężnia stoi, ale nie działa

Napisane przez

Już ponad pół roku temu w Makowie Podhalańskim powstała tężnia solankowa, wybudowana ze środków ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Stanęła za siłownią plenerową przy ulicy Jodłowej. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy można będzie dzięki niej skorzystać ze zbawiennych dla zdrowia inhalacji. Tężnia nadal nie została napełniona solanką i uruchomiona.

Strona 1 z 44

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański