Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 22 styczeń 2019 07:42

Maków. „Nikt nie chce pamiętać, że tak wygląda prawdziwa zima”…

Napisane przez
Maków. „Nikt nie chce pamiętać, że tak wygląda prawdziwa zima”… Czytelnik

Nie wszędzie trafia odśnieżarka. Mieszkańcy często muszą brać sprawy w swoje ręce. A włodarze zapewniają, że robią co mogą, by niwelować skutki prawdziwej, górskiej zimy.

Zimowa aura daje się we znaki kierowcom i drogowcom. Po obfitych opadach śniegu do naszej redakcji docierają kolejne informacje o nieodśnieżonych trasach w regionie. Tym razem napisała Czytelnik z gminy Maków Podhalański:

 „Chciałbym nagłośnić pewną sytuacją, która ma miejsce w naszym powiecie, a dokładnie w miejscowości Żarnówka.  Odkąd spadł śnieg nie ma żadnego zainteresowania osób, które wygrały przetarg na odgadywanie dróg bocznych. Mieszkańcy osiedli min. Grapa, Matyje Górne/Dolne, Sitarze muszą sobie radzić sami na własną rękę z dbaniem o drogę, do czego dochodzi tankowanie sprzętu z własnej kieszeni. Jeżeli już się uda, że odśnieżarka wjedzie w osiedlowe drogi, to pług jest w górze w dodatku cała operacja wykonywana jest po nockach. Po wykonaniu telefonu do firmy można usłyszeć że będą do 30 minut, lecz tak nie jest” – napisał do redakcji portalu sucha24.pl z prośba o interwencję.

- Cóż powiedzieć? Nikt już nie chce pamiętać, że tak właśnie wygląda prawdziwa zima – skomentował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. - Od kilku lat nie mieliśmy tak dużo śniegu i mogliśmy zapewnić mieszkańcom wysoki standard zimowego utrzymania. Teraz też się staramy, ale nie jest to proste. Proszę pamiętać, że za każdym wyjazdem odśnieżarki idą konkretne pieniądze. Kiedy zejdzie śnieg, ci sami mieszkańcy zażądają remontu drogi, a przecież te usługi wykonywane są z jednego budżetu przeznaczonego na drogi.

Jak dodał włodarz gminy, rozproszona zabudowa jest dużym problemem.

- Utrudnia zimowe utrzymanie, odbiór odpadów, rozbudowę wodociągów i kanalizacji, a oczekiwania mieszkańców rosną. Nie sądzę, abyśmy mogli zaspokoić wszelkie oczekiwania, raczej szukamy kompromisów – podkreślił Sala.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków. „Nikt nie chce pamiętać, że tak wygląda prawdziwa zima”…