Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 luty 2019 22:47

Najlepsi młodzi kreatorzy wybrani!

Konkurs Liga Młodych Kreatorów zawitał do Makowa Podhalańskiego. Dwunastu uczniów Technikum Fryzjerskiego z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprezentowało stworzone przez siebie postacie rodem z japońskiej mangi. Najlepsi pojadą na wielki finał konkursu w Andrychowie.

- Pierwszą edycją kompetycji młodych artystów był zwykły konkurs szkolny. Brało w nim udział dwudziestu pięciu uczestników. W tym roku Liga Młodych Kreatorów ma już dziewiątą odsłonę, a swych sił w kreowaniu stylizacji spróbowało dwieście uczniów z całej Polski – powiedział portalowi Sucha24 pomysłodawca i organizator konkursu Maciej Wójciak.

Idea, która przyświecała twórcy konkursu to pokazanie uczniom, że fryzjerstwo i kosmetyka to nie tylko zawód. Ale też pasja i, przede wszystkim, sztuka. Stworzenie całej postaci od fryzury, aż po strój pomaga początkującym artystom wyzwolić w sobie kreatywność.

- Konkurs na pewno dał nam dużo pewności siebie i teraz chcemy wykorzystać nasz talent i dalej się rozwijać. Mimo ogromu pracy włożonej w wykonanie stylizacji nie spodziewałyśmy się wygranej – przyznały finalistki Patrycja Pajda i Klaudia Brutanek

Jury stawia na spójność pomysłu i wykonania oraz estetykę pracy. Ale nie zapomina też o docenieniu przemowy uczestników i przysłowiowego „sprzedania” swoich stylizacji.

- Wybór finalistów nigdy nie jest prosty, ponieważ wszystkie prace są bardzo twórcze – zdradzają Patrycja Styczeń i Ksenia Błażyca byłe zwyciężczynie kompetycji, a aktualnie członkinie jury i osoby biorące udział w organizacji Ligi.

Makowskie technikum nie należy do największych, jednak ogrom talentu jej uczniów wyróżnia ją na tle pozostałych szkół biorących udział w konkursie. Organizatorzy przyznali, że to, co pokazali uczniowie z Makowa przerosło ich oczekiwania. Jak powiedziała portalowi Dyrektor makowskiego zespołu szkół Magdalena Chromy: "Uczniowie pokazali mnóstwo kreatywności i niecodzienności. Liga Młodych Kreatorów to fantastyczna inicjatywa. Pozwoliła uczniom wyzwolić swój potencjał i otworzyć się na nowe doświadczenia".

Małgorzata Folwarska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiNajlepsi młodzi kreatorzy wybrani!