Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 kwiecień 2019 08:30

Nowa lokalizacja oczyszczalni w Makowie

Napisane przez
Nowa lokalizacja oczyszczalni w Makowie Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Do redakcji portalu sucha24.pl zwrócili się mieszkańcy Makowa Podhalańskiego z prośbą o wyjaśnienie, czy władze zmieniły lokalizacje budowy planowanej oczyszczalni ścieków. Wedle nich ma być teraz postawiona w okolicach mostu przy wyjeździe na Grzechynie.

- Rzeczywiście taka lokalizacja jest rozpatrywana – poinformował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. -  Temat był przeze mnie omawiany na zebraniu z mieszkańcami Makowa 17 marca br i nie budził kontrowersji. Rada Miejska podjęła jednogłośnie uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającą przeprowadzenie inwestycji.

Jak dodał włodarz gminy, „nieszczęściem jest fatalne doświadczenie z zapachami z suskiej oczyszczalni i sortowni”.

- Dzisiaj technologia umożliwia wyeliminowanie uciążliwości zapachowych, a obszar między rzeką a torami i przy planowanej obwodnicy jest nieużytkiem położonym z dala od zabudowań mieszkalnych – stwierdził Sala.- Dzięki budowie własnej oczyszczalni cena za ścieki ma być znacznie niższa. Dużo zależy jednak od możliwości zdobycia pieniędzy unijnych, dlatego trudno mówić o konkretnych terminach.

asdasdasdasdas