Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 01 lipiec 2019 07:06

Boisko w Wieprzcu do remontu

Boisko w Wieprzcu do remontu pixabay.com

W Krakowie Przewodniczący Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim Edward Orawiec z rąk wicemarszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza odebrał promesę w kwocie 77 000,00 złotych na remont nawierzchni boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Wieprzcu.

Jak wskazał Urynowicz, „9 mln zł to kwota, którą, jako zarząd województwa zdecydowaliśmy się przekazać na realizację projektu związanego m.in. z modernizacją boisk i miejsc rekreacji. Spośród nadesłanych 103 wniosków z małopolskich samorządów, zostało wybranych do dofinansowania 70 inwestycji rekreacyjno-sportowych. Dzięki temu w wielu gminach powstaną boiska sportowe, siłownie plenerowe, skateparki i place sportowo-rekreacyjne”

Wniosek burmistrza Makowa Podhalańskiego znalazł się właśnie na liście dofinansowanych inwestycji.

Planowany koszt modernizacji nawierzchni boiska wraz z wyposażeniem, jaką złożył wyłoniony w przeprowadzonym postępowaniu wykonawca to 110 470,00 złotych.

Kwota dofinansowania stanowi 70% kosztów kwalifikowanych.

Dzięki tej inwestycji kolejna miejscowość gminy wzbogaci się o nową infrastrukturę sportową.

 

Źródło: UM Maków Podhalański

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiBoisko w Wieprzcu do remontu