Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 11 lipiec 2019 08:00

Fotoradar w Makowie?

Fotoradar w Makowie? Foto: Edyta Łepkowska

Zmorą kierowców przejeżdżających przez Maków Podhalański są korki na drodze krajowej nr 28, czyli ulicach Wolności i 3 Maja. Ale kiedy ich nie ma, cierpią z kolei piesi – wtedy bowiem dają o sobie znać piraci drogowi…

 

Gaz do dechy wciskają najczęściej na odcinku od granicy z Suchą Beskidzką po centrum miasta, na którym droga jest pozbawiona większych zakrętów. – Pędzą tak, że strach przejść na drugą stronę ulicy. Najbardziej boję się o dzieci. Wiedzą wprawdzie, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, ale ich wiedza nie wystarczy, gdy kierowcy za nic sobie mają ograniczenia prędkości – martwi się mieszkanka Makowa Dolnego.

Problem piratów drogowych regularnie porusza na sesjach samorządu makowskiej gminy radny Łukasz Klimasara. Podczas ostatniej zwrócił się do obecnego na obradach komendanta komisariatu policji w Makowie Podhalańskim Janusza Dyducha, z prośbą o częstsze kontrole prędkości na drodze krajowej.

- Zgłaszał Pan ten problem już wcześniej i na pewno zauważył Pan, że zostały podjęte związane z tym działania. Zajmuje się nimi wydział ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Natomiast ja uważam, że warto by było zainstalować fotoradar. To jest najbardziej skuteczne narzędzie, by przekonać kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości. Radiowóz działa dopóty, dopóki stoi przy jezdni. Gdy odjedzie, wszystko wraca do normy. Więc sugeruję, aby wystąpić do zarządcy drogi z wnioskiem o zainstalowanie fotoradaru – powiedział Janusz Dyduch.

Edyta Łepkowska

 

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiFotoradar w Makowie?