Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 13 lipiec 2019 10:17

Makowianie nie chcą fotoradaru

Makowianie nie chcą fotoradaru Edyta Łepkowska

Dla mieszkańców Makowa Podhalańskiego największą uciążliwością są korki na drodze krajowej nr 28, a nie piraci drogowi – takie wnioski można wyciągnąć z komentarzy zamieszczonych pod ankietą, którą opublikowaliśmy wczoraj (11 lipca) na naszym facebookowym profilu. Internauci wypowiadali się w niej, czy ustawienie fotoradaru poprawi bezpieczeństwo w mieście.

Ankieta nawiązywała do propozycji komendanta makowskiego komisariatu Janusza Dyducha. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Makowie, podczas której poruszony został problem piratów drogowych szalejących na drodze krajowej w tym mieście, zasugerował on, by w najbardziej newralgicznym miejscu zainstalować fotoradar. W ankiecie wzięło udział 2,3 tys. osób. Tylko 21 % z nich przyznało, że ustawienie fotoradaru wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej. Reszta respondentów uważa inaczej.

Z komentarzy zamieszczonych pod ankietą jasno wynika, że internautom przede wszystkim zależy na tym, aby w Makowie powstała obwodnica.

- Przed radarem kierowcy zwolnią, a potem znów gaz. Obwodnica to najlepsze rozwiązanie. Pewnie jeszcze gmina dopłaci do fotoradaru, a na potrzeby mieszkańców braknie kasy – napisał jeden z naszych czytelników. - Zlikwidować przejścia dla pieszych w ,,złych" miejscach, zrobić obwodnicę. To pomoże, a nie fotoradary. Spowodują tylko większe korki – stwierdził inny.

Pojawiły się też głosy, że fotoradar by się przydał, ale… przy ulicy Role w Suchej Beskidzkiej. 

 

Edyta Łepkowska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMakowianie nie chcą fotoradaru