Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 31 lipiec 2019 10:05

Makowska książnica do ocieplenia

Napisane przez

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, iż pomyślnie zakończyła się ocena wniosku o dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu „Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” dla zadania pn.: Poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Maków Podhalański poprzez głęboką modernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim.

Wysokość dofinansowania wynosi 85%, całkowity koszt przedsięwzięcia oraz kosztów kwalifikowanych zadania szacowany jest na kwotę 499 207,00 PLN, z czego 424 324 PLN pochodzić będzie z dotacji środków krajowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zakres prac wchodzących w remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim obejmuje:

  • Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania
  • Wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne
  • Docieplenie podłóg
  • Ocieplenie ścian zewnętrznych
  • Docieplenie stropów
  • Wymiana okien

Na rok 2019 zaplanowane są prace związane z modernizacją centralnego ogrzewania a pozostały zakres robót wykonany będzie do października roku 2020.

Wszystkie prace wykonane będą z zachowaniem norm przenikalności cieplnych i obowiązujących wskaźników na rok 2021.

Planowany termin podpisania umowy przez Burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Salę planowany jest na połowę miesiąca sierpnia 2019 r.

 

źródło: UM Makó Podhalański

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMakowska książnica do ocieplenia