Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 12 sierpień 2019 21:10

Podbabiogórskie Centrum Kultury rośnie

Podbabiogórskie Centrum Kultury rośnie Foto: UM w Makowie Podhalańskim

Budynek ma być funkcjonalny i oszczędny w formie. Jedyną ozdobą jego surowej bryły będzie przeszklona część elewacji południowo-zachodniej, przewidziana jako zwierciadło odbijające góry. Tak ma wyglądać Podbabiogórskie Centrum Kultury w Makowie Podhalańskim. 

 

W maju ruszyła jego budowa, a teraz widać już pnące się do góry ściany. W ramach pierwszego etapu prac, który ma się zakończyć jeszcze w tym roku, powstanie budynek w stanie surowym otwartym. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje, wysokość 9,5 m, a powierzchnię użytkową 1 168,5 m2. Wewnątrz znajdzie się scena z widownią na 280 miejsc, foyer, szatnia, a także szereg pomieszczeń na cele biblioteczne, kawiarniane i magazynowe. Na obu kondygnacjach nie zabraknie łazienek. 

- Scena nie będzie wykorzystywana tylko w czasie koncertów lub spektakli. Ma służyć również do ćwiczeń różnym zespołom i do prowadzenia zajęć tanecznych. Tak, jak się to odbywa w teatrach, gdzie sceny główne są używane na co dzień jako miejsca prób. Cała sala widowiskowa ma mieć bardzo uniwersalny charakter. Można ją będzie adaptować do różnych potrzeb, na przykład na cele kinowe – mówił kilka miesięcy temu burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala w czasie obrad samorządu makowskiej gminy. 

Budynek powstaje na terenie za Kaplicą Filasową, przy ulicy Jodłowej. Obok wykonany zostanie parking oraz plac przeznaczony na plenerowe wystawy lub ustawienie mobilnej, letniej sceny z widownią. Będzie też trochę roślinności i fontanna przed wejściem głównym.

Edyta Łepkowska

 

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPodbabiogórskie Centrum Kultury rośnie