Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 23 sierpień 2019 20:58

Maków. Mieszkanie dla potrzebujących

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim Foto: Edyta Łepkowska

Dzięki projektowi „Perspektywy”, który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim, w mieście powstało bardzo dobrze wyposażone mieszkanie chronione. To przystań dla tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują wsparcia. Jeśli dodatkowo borykają się z trudnościami finansowymi, mogą tam przebywać za darmo lub płacąc tylko część czynszu.

  

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim realizuje od ubiegłego roku dofinasowany z funduszy unijnych projekt „Perspektywy”, który ma na celu aktywizację społeczno–zawodową osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Jego uczestnicy korzystają z różnych form wsparcia (na przykład zajęć rehabilitacyjnych, terapii rodzinnych, porad psychologicznych), a także szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje oraz stażów.

Część środków z projektu przeznaczona została na remont i wyposażenie należącego do gminy lokum, które do niedawna było w opłakanym stanie. Powstało tam mieszkanie chronione, przeznaczone dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Może tam wprowadzić się osoba starsza czy niepełnosprawna, która potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, ale nie wymaga profesjonalnej opieki, albo młody człowiek, który opuścił dom dziecka lub inną formę pieczy zastępczej. Ewentualnie rodzina, która na skutek jakiegoś kataklizmu straciła dach nad głową i nie ma się gdzie podziać.

Mieszkanie zostało kompleksowo wyremontowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w pełni umeblowane i wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia. A nawet takie, bez których spokojnie można się obejść – zmywarkę do naczyń, kuchenkę mikrofalową i telewizor. Nie brakuje naczyń i akcesoriów kuchennych, pościeli, ręczników oraz innych niezbędnych przedmiotów. Lokal jest malutki, ma tylko 33,5 m2 powierzchni, co może być problemem, gdyby miała zamieszkać w nim kilkuosobowa rodzina, ale dla jednej czy dwóch osób będzie w zupełności wystarczające.

Edyta Łepkowska

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków. Mieszkanie dla potrzebujących