Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 03 wrzesień 2019 07:27

Kolejni młodzi makowianie poznają tajniki pływania

Kolejni młodzi makowianie poznają tajniki pływania pixabay.com

Już kolejny raz Gmina Maków Podhalański przystąpiła do projektu adresowanego do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia odbywać się będą na basenie w Suchej Beskidzkiej pod okiem doświadczonych instruktorów.

Szkoły podstawowe Makowa Podhalańskiego, Juszczyna, Białki, Grzechyni, Żarnówki, Kojszówki i Wieprzca, dla których organem prowadzącym jest Gmina Maków Podhalański, dokonały już rekrutacji do projektu. Nauka pływania będzie trwać dziesięć tygodni. Zajęcia rozpoczną się 9 września, a zakończą 6 grudnia.

Każda grupa liczyć będzie maksymalnie 15 osób. Czas spędzony na basenie to aż 120 minut. Nad bezpieczeństwem uczniów dodatkowo czuwać będą ratownicy. W tym roku z projektu korzystać będzie 144 trzecioklasistów.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Projekt „Umiem pływać” jest bezpłatny.Do zadań rodziców należy zachęcanie dzieci izapewnienie im odpowiedniego stroju. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców jak i uczniów.

Całkowity koszt realizacji zadania to 50 000 złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało kwotę 25 000 złotych, natomiast pozostałą kwotę zapewniła Gmina jako wkład własny.

Informacji na temat projektu udziela Ewa Madej – dyrektor Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych w Makowie Podhalańskim, tel. 33 874 97 55.

źródło: UM Maków Podhalański

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiKolejni młodzi makowianie poznają tajniki pływania