Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 wrzesień 2019 21:01

Maków. Ulica do przebudowy

Samorząd Makowa Podhalańskiego dostał promesę na dofinasowanie przebudowy ulicy Sienkiewicza w tym mieście. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019. 

 

- Już ponad miesiąc temu wstępnie dowiedzieliśmy się, że jest duża szansa, iż te pieniądze otrzymamy. Ogłosiliśmy przetarg, w wyniku którego wyłoniliśmy potencjalnych wykonawców, oczywiście z zastrzeżeniem, że umowa zostanie podpisana, kiedy będziemy mieli zabezpieczone środki zewnętrzne – mówi burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala. Dzięki temu, że władze gminy nie zwlekały z ogłoszeniem przetargu, aż dostaną potwierdzenie otrzymania promesy, przebudowa ulicy wkrótce się rozpocznie. 

Wykonawca, którym jest firma z Grzechyni, zobowiązał się przeprowadzić prace do końca października. Wycenił je na nieco ponad 848 tys. zł. Dofinansowanie ma wynieść 80 % kosztów inwestycji. Ulica Sienkiewicza, która obecnie pokryta jest częściowo betonowymi płytami, a częściowo sfatygowanym asfaltem, będzie miała nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Doczeka się również chodnika, którego na razie przy niej brakuje.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków. Ulica do przebudowy