Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 24 październik 2019 15:44

Maków. Oczyszczalnia w centrum

Oczyszczalnia powstanie przy tym odcinku ul. Sportowej. Oczyszczalnia powstanie przy tym odcinku ul. Sportowej. Foto: Edyta Łepkowska

Maków Podhalański jest coraz bliższy budowy własnej oczyszczalni ścieków. Ma ona powstać do końca 2023 roku przy ulicy Sportowej, między torami kolejowymi a rzeką Skawą, tuż za Zespołem Szkół, boiskiem Orlik, skateparkiem i stadionem Halniaka.

Rada Miejska w Makowie Podhalańskim podjęła już uchwałę o zakupie sześciu działek, na terenie których ma powstać oczyszczalnia. Wedle wstępnej wyceny rzeczoznawcy majątkowego, gmina wyda na ten cel około 144,5 tys. zł. – W stosunku do tych gruntów toczy się postępowanie w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu, tak aby dość szybko można było sporządzić projekt budowlany i starać się o środki na budowę oczyszczalni ścieków. Mamy też już uchwałę Wspólnoty Leśnej o tym, że jest ona skłonna odsprzedać nam te działki – informuje Paweł Barzycki, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim.

Zanim samorządowcy wyrazili zgodę na nabycie gruntów, radny Tomasz Spyrka zaapelował do burmistrza Pawła Sali o podjęcie wszelkich starań, aby oczyszczalnia nie utrudniła życia mieszkańcom. Znajdzie się ona bowiem w niemal ścisłym centrum miasta. – Oczywiście zależy nam na tym, żeby obiekt był jak najmniej uciążliwy. Bardzo dużo będzie zależało od kultury użytkowania, jak nam to przedstawiał teoretyk na spotkaniu, więc myślę, że będzie naszą wspólną troską, by o nią zadbać – odpowiedział Paweł Sala.

Oczyszczalnia w Makowie Podhalańskim ma służyć także gminie Zawoja. Oba samorządy będą partycypować w kosztach projektowania i budowy obiektu oraz wspólnie aplikować o pozyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków. Oczyszczalnia w centrum