Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 27 październik 2019 11:00

W gminie Maków może powstać żłobek

Napisane przez
W gminie Maków może powstać żłobek Foto: Edyta Łepkowska

Dawno minęły już czasy, gdy zarabianie na utrzymanie rodziny było domeną mężczyzn, a kobiety zajmowały się wyłącznie prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi. Dziś, gdy zawodowo pracują zarówno matki, jak i babcie malców, wiele rodzin ma spory problem, pod czyją opieką zostawić pociechę, która jest są jeszcze zbyt mała, by mogła uczęszczać do przedszkola.

 

Zatrudnienie niani to wydatek, na który nie każdego stać, a tymczasem wciąż nie brakuje gmin, w których nie ma nawet jednego żłobka. Tak jest między innymi w makowskiej. Teraz pojawiła się szansa na zmianę tego stanu rzeczy, ale od rodziców zależy, czy zostanie wykorzystana. Działania w kierunku utworzenia żłobka rozpoczną się bowiem tylko w sytuacji, gdy rzeczywiście będzie zainteresowanie wprowadzeniem takiej formy opieki nad małymi dziećmi w gminie.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim opublikowana została ankieta, której wyniki mają pokazać potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Trzeba w niej odpowiedzieć na 5 pytań: Czy posiada Pan/Pani dzieci w wieku do lat trzech? Czy byłby/byłaby Pan/Pani zainteresowany/a umieszczeniem dziecka w żłobku mieszczącym się na terenie gminy Maków Podhalański? Na ile godzin planował(a)by Pan/Pani pozostawienie dziecka w żłobku? Czy obecnie korzysta Pan/Pani z opieki nad dzieckiem do lat trzech przez osoby z rodziny lub poza nią? Czy Pana/Pani zdaniem umieszczenie dziecka w żłobku umożliwiłoby podjęcie przez Pana/Panią pracy?

Ankieta jest anonimowa i jej wypełnienie do niczego rodziców nie zobowiązuje. Odpowiedzi na zadanie pytania trzeba udzielić do 8 listopada.

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiW gminie Maków może powstać żłobek