Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 22 listopad 2019 15:34

Druhowie z pasją i poświęceniem

Po trwających niemal rok pracach remontowych, które rozpoczęliśmy od przebudowy górnej sali, przez jej adaptację i nadbudowę garażu możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy na finiszu naszych prac w tym roku, wykonanych w dużej mierze w czynie społecznym własnymi siłami. 

W przyszłym roku zamierzamy ocieplić nadbudowany garaż i położyć na nim tynk, wszystko będzie jednak zależało od pozyskanych funduszy, które będziemy chcieli nazbierać, podczas kolędy oraz akcji rozprowadzania kalendarzy.

Aktualnie trwa również cykl szkoleń oraz ćwiczeń - od 3 tygodni nasza jednostka przeprowadza cykliczne ćwiczenia wewnętrzne, mające na celu przygotowanie naszych druhów do działań ratowniczych na nowym wozie oraz włączenie go do podziału bojowego.

Od dłuższego czasu współpracujemy z OSP Zachełmna, która w tym roku również pozyskała ten sam typ samochodu co my, przez co wzajemnie podnosimy nasze umiejętności. Mieliśmy już przeprowadzone jedno szkolenie instruktażowe z kolegami z Zachełmnej. Kolejne ćwiczenia  z OSP Zachełmną czekają nas już jutro. Mamy również rozpisany harmonogram na kolejne miesiące z zaprzyjaźnionymi jednostkami.

Jesteśmy również po rozmowach z Panem Komendantem Powiatowym PSP w Suchej Beskidzkiej, który bardzo nam pomaga i nas wspiera. W kolejnym miesiącach będą nas czekały również ćwiczenia z funkcjonariuszami z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, za co dziękujemy Panu Komendantowi. Dzięki jego życzliwości mogliśmy przechować nasz nowy samochód w garażu JRG, w czasie gdy nasz był rozbudowywany. Ponad 2 miesiące czekaliśmy na pozwolenie z GDDKiA, co spowodowało przedłużenie remontu. Po otrzymaniu decyzji, ze względu na ograniczone środki finansowe, całą nadbudowę garażu wykonaliśmy w czynie społecznym, w wolnym czasie, najczęściej wieczorem po pracy, co również miało wpływ  na długość remontu.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego, Panu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz licznym darczyńcom, którzy przekazali materiały na nasz remont. Największe podziękowania kierujemy w kierunku naszych druhów, którzy dzień w dzień, niestrudzenie po swojej pracy przychodzili do straży i przeprowadzali ten remont.

Z wyrazami szacunku Zarząd Jednostki OSP Maków Dolny.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiDruhowie z pasją i poświęceniem