Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 25 styczeń 2020 10:27

Pierwszy publiczny żłobek w powiecie

Napisane przez
Żłobek utworzony w ramach programu Maluch+ w 2017 roku w Brzeźnicy (powiat wadowicki). Żłobek utworzony w ramach programu Maluch+ w 2017 roku w Brzeźnicy (powiat wadowicki). Foto: Edyta Łepkowska

Gmina Maków Podhalański jest pierwszą z powiatu suskiego, która skorzysta z rządowego programu Maluch+. Dostanie z niego prawie 1,6 mln zł dotacji na utworzenie publicznego żłobka.

 

Realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program Maluch+ to szansa na poprawę sytuacji w tych gminach, gdzie dotąd nie ma placówek dla najmłodszych dzieci lub jest ich za mało na potrzeby lokalnej społeczności. W jego ramach jednostki samorządu terytorialnego i podmioty prywatne mogą otrzymać pieniądze na tworzenie nowych miejsc opieki dla maluszków do lat 3 (w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów), a także dofinansowanie funkcjonowania tych, które już istnieją. W tym roku ministerstwo przeznaczyło na realizację programu Maluch+ 450 mln zł, jednak ta kwota nie zostanie w całości wykorzystana. Podmioty, które mogły ubiegać się o dotacje, zgłosiły w sumie zapotrzebowanie na 336,65 mln zł.

W gminie Maków Podhalański żłobek powstanie w Białce. Na potrzeby placówki zaadaptowane zostaną pomieszczenia w części budynku tamtejszej szkoły. Do dotacji z programu Maluch+ samorząd dołoży nieco ponad 400 tys. zł, ponieważ całkowity koszt realizacji inwestycji to około 2 mln zł. Oczywiście żłobek będzie służył mieszkańcom całej gminy, nie tylko Białki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPierwszy publiczny żłobek w powiecie