Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 02 grudzień 2014 21:39

Ministranci potrafią też kopać piłkę

Napisał

Z reguły można ich zobaczyć przy ołtarzach. Młodzi ludzie ze służby liturgicznej makowskiego dekanatu tym razem wystąpili w roli piłkarzy.

"Uprawianie sportu pobudza do zdrowego przezwyciężania samego siebie i własnych egoizmów, kształtuje ducha poświęcenia i sprzyja lojalności w relacjach międzyludzkich, przyjaźni, poszanowaniu reguł" – w duchu tych słów papieża Franciszka w eliminacjach diecezjalnych do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej wzięli udział m.in. ministranci i lektorzy z parafii dekanatu makowskiego.


W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy z parafii w Makowie Podhalańskim. Drugie miejsce zajęli piłkarze z parafii w Osielcu a trzecie z Białki.

W rozgrywkach gimnazjów najlepsi na boisku w makowskiej hali sportowej okazali się piłkarze z parafii w Makowie Podhalańskim. Na podium stanęli też zawodnicy z parafii w Skawicy oraz Koszówki  Wieprzca.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  najlepsza okazała się drużyna z parafii w Osielcu, drugie miejsce wywalczyli piłkarze z parafii w Juszczynie a trzecie z Kojszówki – Wieprzca.

Zwycięzcom puchary wręczał ks. Tadeusz Różałowski, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.


asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMinistranci potrafią też kopać piłkę