Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 13 maj 2020 13:02

Tężnia stoi, ale nie działa

Tężnia stoi, ale nie działa Foto: Barbara Charążka

Już ponad pół roku temu w Makowie Podhalańskim powstała tężnia solankowa, wybudowana ze środków ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Stanęła za siłownią plenerową przy ulicy Jodłowej. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy można będzie dzięki niej skorzystać ze zbawiennych dla zdrowia inhalacji. Tężnia nadal nie została napełniona solanką i uruchomiona.

 

Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala czeka z oddaniem jej do użytku, aż uspokoi się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. – Mamy taką rekomendację od wojewody, który wskazuje, że należałoby zastanowić się nad uruchamianiem wszystkich fontann tworzących mgłę i stanowiących urządzenia inhalacyjne, ponieważ w ocenie epidemiologów może to generować dodatkowe zagrożenie. Myślę, że nie dotyczy to dwu fontann, które mamy w Rynku, bo tam nie ma emisji pyłu wodnego w jakiejś znaczącej formie. Ale z tężnią solankową poczekam, aż bardziej rozluźni się cały ten reżim sanitarny – powiedział włodarz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim (która odbyła się w trybie zdalnym, za pośrednictwem Internetu). Burmistrz ma nadzieję, że będzie to możliwe już w drugiej połowie maja.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiTężnia stoi, ale nie działa