Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 14 maj 2020 12:41

Juszczyn wciąż bez planu

Dla wielu mieszkańców Juszczyna jedną z największych bolączek jest brak nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prace nad nim ruszyły wprawdzie już lata temu, ale wciąż nie doszło do jego uchwalenia. A ludzie, którzy czekają na zmianę przeznaczenia swoich gruntów, by mogli rozpocząć budowę, są coraz bardziej zdesperowani.

 

Temat zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Juszczyna poruszyła w czasie ostatniej sesji samorządu makowskiej gminy radna Dorota Kaczmarczyk. – Na jakim etapie jesteśmy? Plan dla Kojszówki jest coraz bliżej mety, a u nas na razie nic się nie dzieje, tak? – zapytała.

Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala odparł: - To jest bardzo trudny temat, który ciągnie się nam już trzeci rok. Ale wytłumaczę, z czego wynika, że wszystkie inne plany są na etapie kolejnych kroków realizacji, a juszczyński ciągle nie. W 2019 roku na terenie Juszczyna prowadzona była modernizacja ewidencji gruntów i budynków, która spowodowała, że zmieniły się podkłady geodezyjne, na których opracowany jest plan miejscowy. Okazało się, że różnice są na tyle duże, iż nie ma możliwości przeniesienia projektu planu bezpośrednio na te nowe podkłady, dlatego trzeba go nanosić ręcznie, czyli rysować od nowa. Zresztą, o zastosowanie nowych podkładów upomniało się Ministerstwo Rolnictwa, które napisało, że nie dokona nam zmiany sposobu użytkowania gruntów, jeżeli nie będzie opracowania na podstawie zmodernizowanych map.

Jak stwierdził, planista już jakiś czas temu uporał się z nanoszeniem projektu planu na nowe mapy i pozostało tylko czekać na decyzję ministerstwa, która wciąż nie nadchodzi. – Nie wiem, czy to wytłumaczenie wystarczy mieszkańcom, którzy oczekują skutku. Ale stanęliśmy przed trudnościami obiektywnymi. Mam nadzieję, że zostaną one przezwyciężone i w tym roku plan dla Juszczyna ruszy – dodał.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiJuszczyn wciąż bez planu