Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 19 maj 2020 07:50

Makowskie przedszkola staną otworem

Makowskie przedszkola staną otworem pixabay.com

Władze Makowa Podhalańskiego poinformowały, że od 25 maja planowane jest wznowienie działalności przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina.

Warunkiem wznowienia działalności placówek jest spełnienie warunków określonych w wytycznych Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

- Obecnie w placówkach trwają przygotowania, uwzględniające wytyczne w celu zapewnienia bezpiecznej organizacji opieki i żywienia – poinformował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. - Dyrektorzy przeprowadzają rozeznanie ilu rodziców jest zainteresowanych posłaniem dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych.

Jak dodał, wznowienie działalności i zakres świadczonej opieki w niepublicznych przedszkolach na terenie gminy Maków Podhalański pozostaje do decyzji organów prowadzących te przedszkola.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMakowskie przedszkola staną otworem