Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 21 czerwiec 2020 09:38

Obwodnica Makowa skierowana do realizacji

Napisane przez
Obwodnica Makowa skierowana do realizacji Foto: Magda Włosiak

Największą bolączką mieszkańców Makowa Podhalańskiego i kierowców, którzy regularnie przez to miasto przejeżdżają, są wielokilometrowe korki na drodze krajowej nr 28. Ale w ciągu najbliższych lat ma się to zmienić. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził wczoraj (20 czerwca) dokument, który gwarantuje rozpoczęcie prac nad inwestycją.

 

Już kilka miesięcy temu, na początku lutego, pisaliśmy o tym, że Maków Podhalański znalazł się w rządowym programie budowy stu obwodnic. Od tamtej pory do realizacji została skierowana ponad połowa uwzględnionych w nim zadań. Najnowszym, dla którego minister Andrzej Adamczyk zatwierdził tak zwany program inwestycji, jest właśnie obwodnica Makowa Podhalańskiego.

- Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego na co dzień borykają się z dużym ruchem pojazdów korzystających z drogi krajowej nr 28, która jest jedną z najważniejszych tras w regionie. Czekają na obwodnicę od wielu lat, podobnie jak kierowcy, którzy tracą czas w długich korkach na tej trasie - powiedział minister infrastruktury. W mieście ma powstać długi na 5 km odcinek drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym), który umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

 

Galeria

asdasdasdasdas